Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Lokalna historia tematem szkolnych warsztatów

2017-11-17 14:00:18 (ost. akt: 2017-11-17 14:00:36)

Autor zdjęcia: SP

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbyły się dwudniowe warsztaty w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży” , realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego i dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Uczniowie klasy IV i V zapoznali się z narzędziami pracy etnografa /etnologa, poznali historyczne, turystyczne i wielokulturowe miejsca, budynki i obiekty w swoich miejscowościach - miejsca historii ziemi lubawskiej oraz zjawisko etnodizajnu. Mogli porozmawiać gwarą lubawską i zobaczyć jak wyglądał strój lubawski.

Wcielając się w role etnografów, przeprowadzili wywiady z starszymi osobami i zebrali informacje na temat jak się wtedy bawiono. Efektem zajęć było przygotowanie albumu dawnych zabaw i zabawek, oraz opracowanie i wykonanie mapy najbliższej okolicy. Na zakończenie tworzyli własne projekty inspirowane strojem lubawskim. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w czasie których wzbogacili swoją wiedzę z zakresu historii małej Ojczyzny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages