Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” dla SP w Zwiniarzu

2017-11-18 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 11:30:05)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Uczniowie klasy I w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu pod kierunkiem swojej wychowawczyni Elżbiety Dorawa realizują od września tego roku program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Głównym celem tego programu jest wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Dzieci z wielkim zapałem i satysfakcją uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne.

Nauczyły się na zajęciach wierszy i piosenek, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i dramowych. Ponadto obejrzały krótkie filmy o prawidłowym zachowaniu się na drodze. W ramach realizacji programu uczniowie otrzymali książeczki z grami i zabawami, które pomogły utrwalić wiedzę o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Kubuś Puchatek „przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze.

W wyniku podjętych działań zdobyliśmy Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Wszyscy uczestnicy programu przystąpią do rozwiązania Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbędzie się na początku grudnia. Tego dnia pierwszoklasiści zasiądą przed komputerem, by sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z tego zakresu. Powodzenia!

Elżbieta Dorawa, SP w Zwiniarzu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages