środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Wieczornicą uczcili odzyskanie niepodległości

2017-11-13 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-13 11:38:58)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Szkole Podstawowej w Prątnicy, w przeddzień Święta Niepodległości, odbyła się wieczornica patriotyczna. Spotkanie to w szkole organizowane jest od lat i zawsze gromadzi mieszkańców całej okolicy.

Wieczornica patriotyczna odbyła się w piątkowy wieczór, 10. listopada w budynku szkoły w Prątnicy. Rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił ks. Tomasz Mowiński, proboszcz parafii Prątnica.

Po mszy św. zgromadzeni mieli okazję zobaczyć akademię z okazji Święta Niepodległości, w wykonaniu uczniów prątnickiej szkoły. Podczas inscenizacji, ubogaconej strojami szlacheckimi, bogatymi dekoracjami i ciekawą grą świateł, opowiedzieli jaka była droga Polski do odzyskania niepodległości. Była to okazja do przypomnienia wiele dat i wydarzeń z historii naszego kraju oraz posłuchania patriotycznych pieśni.

Akademia urozmaicona było filmikiem multimedialnym przedstawiającym sondę przeprowadzoną w szkole w Prątnicy. Uczniowie, nauczyciele oraz jedna z mieszkanek wsi mówili o tym czym jest patriotyzm, kim jest patriota, kiedy Polska odzyskała niepodległość oraz o tym kogo możemy nazwać bohaterem narodowym.

W wieczornicy uczestniczyło sporo mieszkańców Prątnicy i okolicznych miejscowości. Podczas wieczornicy niewątpliwie czuć było atmosferę narodowego święta.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages