Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Niepodległościowa wieczornica w Zwiniarzu

2017-11-13 10:08:34 (ost. akt: 2017-11-13 10:08:50)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Społeczność Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu włączyła się w uroczyste obchody 11 listopada, organizując Wieczornicę Niepodległościową.

Uczniowie zaprezentowali zebranym program artystyczny przygotowywany pod opieką nauczycieli: Beaty Eggert, Elżbiety Dorawa i Ireny Krajewskiej.

Na zaproszenie organizatorów do placówki przybyło wielu gości. Wśród nich znaleźli się: wicestarosta powiatu nowomiejskiego Katarzyna Trzaskalska, wójt Gminy Grodziczno Tomasz Szczepański, proboszcz parafii Św. Mikołaja w Zwiniarzu ks. Paweł Figurski, radna wsi Zwiniarz  M. Bielicka, radny Świniarca Mirosław Więckiewicz, emerytowani pracownicy szkoły. rodzice i uczniowie. Frekwencja na uroczystości przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Uczniowie przybliżyli widzom w przystępny sposób dzieje Polski na przestrzeni 123 lat pod zaborami, walkę o wolność i niepodległość. pojawiły się sceny obrazujące napad zaborców na Polskę i kolejne podziały kraju. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Całości dopełnił śpiew pieśni patriotycznych. Wszystko to pozwoliło widzom przenieść się w lata rozbiorów, walk o niepodległość i pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku.

W świętowanie Dnia Niepodległości zaangażowali się także zaproszeni goście, którzy czytali prozę i poezję patriotyczną. Po części oficjalnej gospodarze i goście spotykali się na słodkim poczęstunku przy kawie i herbacie. Była to doskonała okazja do rozmów o obchodzonej uroczystości.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages