Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Renè zagra akustyczny koncert z okazji wydania płyty „17c”. Zapraszamy!

2017-11-08 15:00:00 (ost. akt: 2017-11-08 12:51:23)

Autor zdjęcia: Jolanta Wawrzyniak

LUBAWA\\\ W sobotę, 11. listopada, lubawski zespół Renè, po kilkunastu miesiącach od reaktywacji, zagra akustyczny koncert z okazji wydania płyty pt. „17c”.

Półtora roku temu po kilkunastu latach spotkali się, by zagrać koncert z okazji 25-lecia powstania Renè. Okazało się, że rozpoczęła się nowa era dla zespołu, wspólne koncertowanie i wydanie płyty, której premiera już w najbliższą sobotę, 11. listopada!

Pomysł nagrania płyty zrodził się w czasie aranżacji starych i nowych utworów zespołu. Muzycy chcieli profesjonalnie je zarejestrować. Na płycie znajduje się 10 piosenek – tych ze starego repertuaru zespołu z lat 90., jak i nowych. Słowa i muzyka są autorstwa Tomasza Gula, aranżacje i ostateczna forma utworów to wspólna praca całego zespołu.
— Płyta jest nagrana w bardzo dobrej jakości. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Lubawa, za co serdecznie dziękujemy. Pozostałe koszty pokryliśmy z własnej kieszeni. Płyta ukazała się w ilości 500 egzemplarzy — mówi Tomasz Karczewski, gitarzysta zespołu.
Wiele osób zapewne pamięta, że w 1992 r. wyszła kaseta zespołu, na której były 4 nagrania. — Ostatnio znalazłem „Głos Lubawski” z lipca 1993 r., gdzie na prawie całą stronę był z nami wywiad. Co ciekawe, na końcu artykułu mówiliśmy, że naszym celem jest nagranie płyty i szukamy sponsorów. Spełniło się to po ponad 20 latach! — śmieje się Tomasz Gul z Renè.

Jak mówią muzycy, ciężko określić konkretny styl muzyczny utworów z płyty. To muzyczne nawiązanie do lat 60. czy 70., również 90.
— To wypadkowa tego, czego słuchamy, dlatego trudno zdefiniować konkretnie styl. Sporo jest poezji w rockowym wydaniu, treści są sentymentalne, dotyczą miłości i sytuacji życiowych, które nas spotykają — dodaje Tomasz Karczewski.
— Tworzenie piosenek wiąże się oczywiście z weną. Nie da się zrobić ot tak. Czasami trwa to dzień, dwa, a czasami miesiąc... zanim emocje, myśli przeleje się na papier i dźwięki. To zależy od tego, w jakiej sytuacji się jest, od tego, co się w życiu dzieje – mówi Tomasz Gul.

Intrygujący jest też sam tytuł płyty - „17c”.
— To nie jest tytuł przypadkowy i nie ma związku z rokiem wydania płyty, czyli z 2017! Ci którzy nas znali w latach 90. pewnie będą wiedzieć, bo ma to związek z zespołem z tamtego czasu. Wszystko wyjaśnimy w czasie koncertu — mówi Tomasz Gul.
Okładkę do płyty wykonała Maria Ines Gul. Płytę będzie można nabyć w czasie najbliższego koncertu oraz kontaktując się z zespołem poprzez facebooka.

Z okazji wydania płyty zespół Renè serdecznie zaprasza na koncert (po raz pierwszy akustycznie), który odbędzie się w sobotę, 11. listopada o godz. 20.00 w Planet Club Nova w Lubawie.
— Zapraszamy przyjaciół, sympatyków naszego zespołu, a także wszystkich, którzy chcieliby poznać naszą twórczość. Będzie nam bardzo miło, jeśli spędzicie ten czas z nami — zapraszają muzycy.

Zespół tworzą:
Tomasz Gul - wokal i gitara akustyczna, Tomasz Karczewski – gitara solowa, Jagoda Gul – flet poprzeczny, wiolonczela, Michał Olszewski – gitara basowa, Arkadiusz Łachmański – harmonijka ustna, Michał Lewandowski – perkusja

Pieniądze zebrane z biletów w czasie koncertu zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu 8-letniej Amelki.

Okładka płyty Renè pt. "17c"

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages