Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Ewakuacja szkoły w Święto Ziemniaka!

2017-10-26 10:21:50 (ost. akt: 2017-10-26 10:22:58)

Autor zdjęcia: SP Kazanice

W środę, 25 października, społeczność szkolna z Kazanic bawiła się przy okazji Święta Gotowanego Ziemniaka zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klas starszych docenili walory smakowe wspomnianego warzywa przygotowując pyszne, zdrowe i…kaloryczne sałatki na bazie ziemniaków. Wyzwaniem stało się stworzenie ody na cześć ziemniaków. Jednak dla chcącego – nic trudnego! Trzecim elementem ziemniaczanego święta było eleganckie wyeksponowanie przepisu na przygotowywaną sałatkę, a także przygotowanie ciekawego, niebanalnego emotikonka.

Z kolei młodsze dzieci również podjęły nie lada wyzwanie stając na starcie wyścigu żółwi. Konkurencja polegała na przeniesieniu ziemniaka na plecach czworakując. Istotą zadania była dokładność, a także wolne tempo wykonywania zadania. W końcu to wyścig żółwi! Kolejnym punktem zabawy był quiz o tematyce jesiennej oraz dekorowanie ziemniaków na kilka sposobów. Najciekawszą stylizacją okazał się być ziemniak rockman.

Święto gotowanego ziemniaka zakończyliśmy z uśmiechem na twarzy i z pełnymi od sałatek brzuchami. Przecież najważniejsza jest wspólna i zgodna zabawa. Pamiętajmy, że zabawa jest w końcu integralną częścią nauki.

Miniona środa była dniem emocjonującym także ze względu na alarm przeciwpożarowy i próbną ewakuację. Celem procedury jest zapewnienie sprawnego przygotowania i przeprowadzenia bezpiecznej ewakuacji uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników Szkoły Podstawowej w Kazanicach w sytuacji wystąpienia zagrożenia.
Uczniowie dość szybko zorientowali się, że dziesięciokrotne użycie dzwonka nie jest wezwaniem na apel. Gęsty dym unosił się na całym piętrze budynku i potęgował niepokój wśród dzieci.

Nad całością zdarzenia, prócz dyrektora szkoły, Marcina Jackowskiego, czuwali strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazanicach i Rożentalu. To oni zajęli się identyfikacją i unieszkodliwieniem zagrożenia. Serdecznie za to dziękujemy!

Uczniowie z pewnością zapamiętają, że opuszczając budynek należy stosować się do znaków informacyjnych stanowiących o kierunku dróg ewakuacji. Poza tym w trakcie alarmu należy zadbać o sprawne i szybkie przemieszczanie się uczniów w kierunku wyjść ewakuacyjnych, w miarę możliwości prawą stroną klatki schodowej – umożliwi to swobodne poruszanie się po kondygnacjach służbom ratunkowym np. straży pożarnej z wężami gaśniczymi.

SP Kazanice

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages