Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Inscenizacja ,,Dziadów’’ w Kazanicach

2017-10-25 14:10:31 (ost. akt: 2017-10-25 14:12:48)

Autor zdjęcia: SP

,,Dziady cz.II’’ to utwór Adama Mickiewicza. Piękna, lecz trudna do zrozumienia książka, którą każdy starszy uczeń lub rodzic już zna. W wyjaśnieniu jej pomaga teatr.

Do Szkoły Podstawowej w Kazanicach przyjechał Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku, aby zainscenizować tę książkę.

Na początku uczniowie mieli mieszane uczucia, ale z czasem przekonali się do tego spektaklu. Młodzież wczuła się w panującą atmosferę i wsłuchiwała się w dialogi aktorów. Wielokrotnie w śmiech wprawiło ich powtarzanie niektórych kwestii, np. ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie!’’. Dzięki efektom dźwiękowym i bogatym rekwizytom widzowie czuli się jakby uczestniczyli w przebiegu zdarzeń.

Po zakończeniu inscenizacji aktorzy ukłonili się, a oklaski uczniów rozchodziły się po całej szkole. Publiczności podobało się przedstawienie. Na pewno wielu przekonało się do książki, która wkrótce stanie się ich lekturą.

Drodzy państwo. ,,Dziady cz.II’’ to ciekawa, ale skomplikowana książka, poruszająca trudny temat. Przedstawienie teatralne pomaga w jego zrozumieniu. Zachęcam wszystkich do uczęszczania do teatru, bo ten powoli znika w cieniu kina. Proponuję też czytanie książek, ponieważ to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, wzbogacenie wiedzy, a także spędzenie wolnego czasu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages