Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

„LEGO piknik” w szkole w Tuszewie

2017-10-05 08:00:00 (ost. akt: 2017-10-04 13:57:09)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

W Szkole Podstawowej w Tuszewie odbył się „LEGO piknik” dla małych i dużych, połączony z nocowaniem w szkole.

Piknik zrealizowany był w ramach projektu „LEGO Matematyka”, na który już po raz drugi fundusze zostały pozyskane przez panie Iwonę Dudek i Marzenę Kolasa, dzięki konkursowi grantowemu „mPotęga” realizowanego przy wsparciu finansowemu Fundacji mBanku. Głównymi celami projektu jest rozwijanie pamięci, umiejętności myślenia abstrakcyjnego i logicznego oraz pobudzanie do nauki poprzez rozwiązywanie problemów.

Podczas pikniku zorganizowana została gra terenowa, która dostarczyła uczniom i rodzicom wielu emocji. Po wysiłku sportowo – umysłowym przyszedł czas na relaks przy wspólnym ognisku. Następnie odbył się turniej tabliczki mnożenia dla rodziców i nauczycieli. Mistrzem i tym samym zdobywcą złotego medalu został pan Grzegorz Gaweł tata Zuzi, Karoliny i Uli. Ze środków pozyskanych w ramach projektu zakupiono 12 tyś. klocków LEGO, dzięki którym uczestnicy pikniku rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną tworząc niesamowite budowle. Dodatkową atrakcją był pokaz sztuczek magicznych z wykorzystaniem kart w wykonaniu ucznia kl. V Dawida Pruchniewskiego, który tego wieczoru niejednokrotnie zaskoczył swych kolegów swymi umiejętnościami.

Możliwość spędzenia nocy w szkole była jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji tego pikniku. Noc była długa i wesoła. W sobotę rano wszyscy uczestnicy pikniku udali się do domów na zasłużony wypoczynek .

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym rodzicom i uczniom za zaangażowanie w zabawę i słodki poczęstunek oraz zapraszają do udziału w kolejnych etapach projektu.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages