Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Słoneczna niedziela z witaminami

2017-09-25 10:02:25 (ost. akt: 2017-09-25 10:22:46)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Tradycją stało się, że w ostatnią niedzielę września mieszkańcy Lubawy i całej okolicy spotykają się na witaminowej imprezie w Szkole Podstawowej. Tegoroczne Witaminowe Cittaslow, zgodnie z tradycją, było rodzinnym spotkaniem.

Niedzielnej imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Witaminowe Cittaslow rozpoczęło się wczesnym popołudniem, od godz. 13.00, kiedy to do lubawskiej podstawówki zaczęły przychodzić cale rodziny. Mieszkańców przybywało, co było widoczne zarówno na placu przed szkołą, jak i wewnątrz budynku, gdzie ustawiały się kolejki do kawiarenki, w której serwowano domowe wypieki oraz stołówki, gdzie można było posilić się żurkiem, czerniną, rosołem, kluskami z twarogiem lub frytkami.

"Witaminy" to coroczne święto, podczas którego promowani są lokalni muzycy. Tak było i tym razem. Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne i wokalistki z podstawówki i gimnazjum, Chór Appasjonata, Lubawska Grupa Muzyków oraz zespół śpiewaczy Wrzosy. Do tańca zachęcił Remmic Studio, a pokaz artystyczny zaprezentowała szkolna grupa Pantarej.

Prawdziwą atrakcją była prezentacja "witaminowych kapeluszy" w pokazie "Owocowy zawrót głowy". Spora grupa uczniów zaprezentowała piękne, kolorowe kapelusze, za co została nagrodzona upominkami.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages