Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Tegoroczne dożynki gminne za nami! Fotorelacja!

2017-09-18 13:11:33 (ost. akt: 2017-09-20 11:12:30)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W minioną niedzielę, 17. września w Prątnicy cała gmina Lubawa świętowała doroczne dożynki. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. dziękczynną, którą odprawili księża z dekanatu lubawskiego, z ks. dziekanem Marcinem Staniszewskim na czele.

Po mszy z kościoła na boisko przy szkole przeszedł dożynkowy korowód, który prowadził Waldemar Golder, prezes OSP Prątnica z orkiestrą dętą z Turznicy. Część oficjalna na terenie boiska przy Szkole Podstawowej w Prątnicy, rozpoczęła się przemówieniem wójta gm. Lubawa, Tomasza Ewertowskiego, który przywitał wszystkich gości oraz podziękował rolnikom za pracę dla nas wszystkim i organizatorom gminnych dożynek. Wśród gości dożynkowych byli m.in. senator Bogusława Orzechowska i sekretarz stanu, Zbigniew Babalski.

Ważną chwilą części oficjalnej było wręczenie wyróżnień „Zasłużony dla rolnictwa”, które otrzymało prawie 30 rolników z gminy Lubawa.

W popołudniowym bloku atrakcji odbyły się dwa konkursy — na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz Gminny Przegląd Kulinarny pn. Lokalne smaki”. Mieszkańcom dożynkowy czas umilał udział w śląskiej biesiadzie z zespołem Jędrowski Show. Wieczorem odbył się koncert disco polo z zespołem Dejw.

Role tegorocznych starostów dożynkowych pełnili: Barbara Baczewska z Prątnicy i Jerzy Laskowski ze Szczepankowa.

Relację z dożynek gminnych będzie można oczywiście znaleźć w najbliższym, papierowym wydaniu "Głosu Lubawskiego", w piątek, 22. września.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages