Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

"Akademicy" z Lubawy na kaszubskim podium

2017-09-07 13:10:26 (ost. akt: 2017-09-07 17:41:08)
Jedną z atrakcji zapewnionych przez organizatorów, UKS Dragon Bojano, było zwiedzanie "od kuchni" Stadionu Energa w Gdańsku

Jedną z atrakcji zapewnionych przez organizatorów, UKS Dragon Bojano, było zwiedzanie "od kuchni" Stadionu Energa w Gdańsku

Autor zdjęcia: LAP

Jedenaście drużyn z Polski i jedna z Węgier wzięło udział w IV Międzyregionalnym Turnieju Bojano Cup 2017 o Puchar Wójta Gminy Szemud. W miniony weekend na Kaszubach z bardzo dobrej strony pokazały się dwie drużyny reprezentujące Warmię i Mazury, czyli Lubawska Akademia Piłkarska i Concordia Elbląg.

Turniej rozpoczął się w piątek (1. września) wieczorem, kiedy to zespoły przyjechały do Łebna. Po zakwaterowaniu nie było czasu na wylegiwanie, bowiem o godz. 20 odbyło się losowanie grup, a następnie ognisko i wspólne oglądanie meczu Dania - Polska na dużym telebimie rozstawionym tuż pod szkołą, obok boiska.
W sobotę rano rozpoczęła się piłkarska rywalizacja. Lubawska Akademia Piłkarska trafiła do gr. A i zaczęła turniej od meczu z Chojniczanką Chojnice. Zwycięstwo 2:0 dodało skrzydeł i w kolejnych spotkaniach lubawianie wygrali 3:0 z wymagającym Football Academy Szczecin i 7:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne, a na zakończenie pierwszego dnia, w strugach ulewnego deszczu, zremisowali z gospodarzami, Dragonem Bojano 1:1. Wyniki te zapewniły im 1. miejsce w grupie i pewny awans do półfinału, gdzie rywalem miała być Concordia Elbląg (2. miejsce w gr. B). Ten mecz rozegrany został w niedzielne przedpołudnie, tuż po towarzyskim meczu LAP z węgierskim Érsekvadkerti Utánpótlás Football Club. Jako pierwsi prowadzenie w półfinale objęli elblążanie, jednak "Akademicy" nie dali za wygraną i skutecznie finiszowali wygrywając 4:1. W decydującym pojedynku mierzyli się z Olimpią Grudziądz, która odprawiła z kwitkiem rywali ze Szczecina. I tym razem na prowadzenie wyszli przeciwnicy. Niestety mimo kilku wybornych sytuacji podopieczni Karola Malinowskiego musieli przełknąć gorycz minimalnej porażki.
- Wiadomo, że będąc tak blisko chce się zwyciężyć, ale i tak jestem bardzo dumny z całej drużyny, bo zagrała świetny turniej, a 2. miejsce jest rewelacyjnym wynikiem w tak doborowej i prezentującej naprawdę wysoki poziom stawce - podsumował Karol Malinowski, trener LAP.
W meczu o 3. miejsce emocje sięgnęły zenitu, gdyż Concordia zremisowała z FA Szczecin, dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia i o losach brązowych medali decydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy z Elbląga i ku uciesze trenerów i swoich rodziców mogli unieść ręce w geście triumfu. Zakończenie turnieju odbyło się na dożynkowej scenie w Szemudzie. Poza pucharem, medalami i nagrodą rzeczową lubawianie wrócili do domu z wyróżnieniem indywidualnym, bowiem Maciej Kolasa został najlepszym zawodnikiem całego turnieju.
Warto dodać, że organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Stadionu Energa w Gdańsku czy off-roadową przejażdżkę wojskowym pojazdem gąsienicowym BAT-M.
- Jeśli Dragon Bojano zaprosi nas jeszcze w przyszłości na swój turniej, skorzystamy bez chwili wahania. To była jedna z najlepiej zorganizowanych imprez, na jakiej byliśmy i dlatego w imieniu swoim i chłopaków mówię organizatorom "dziękujemy" - podsumowuje trener Malinowski.

Srebrni "Akademicy"
• Skład LAP: Tomek Rykaczewski - Błażej Chyrzyński, Bartek Rykaczewski, Karolina Taranowska, Maciej Kolasa, Antek Urbański, Błażej Tański, Tobiasz Grzybiński, Adam Prabucki, Bartek Czapliński, Maciej Krause

Klasyfikacja końcowa
1. Olimpia Grudziądz, 2. Lubawska Akademia Piłkarska, 3. Concordia Elbląg, 4. Football Academy Szczecin, 5. Dragon Bojano, 6. Gwardia Koszalin, 7. Chojniczanka I Chojnice, 8. Chojniczanka II Chojnice, 9. Dragon 2008 Bojano, 10. Kotwica Kołobrzeg, 11. Tarnovia Tarnowo Podgórne, 12. Érsekvadkerti Utánpótlás Football Club (udział towarzyski)

Więcej na temat turnieju w piątkowym wydaniu "Głosu Lubawskiego".


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages