Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Uroczyste rozpoczęcie roku w lubawskich szkołach

2017-09-04 14:18:35 (ost. akt: 2017-09-04 14:42:23)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Wakacje szybko minęły i czas wracać do szkoły. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było wyjątkowe, bo właśnie w życie wchodzi reforma oświaty, ustanawiająca 8-klasową szkołę podstawową i stopniowe wygaszanie gimnazjów.

W Lubawie w poniedziałkowe przedpołudnie pierwszy dzwonek usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej, do której teraz należą także dwie klasy gimnazjum – 2 i 3.

W Zespole Szkół na pierwszą inaugurację roku szkolnego zaproszono uczniów klas pierwszych liceum, technikum i szkoły zawodowej, a na drugą – uczniów pozostałych klas. Pierwszoklasistów serdecznie powitała dyrekcja szkoły z dyrektor, Anną Empel na czele, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Uczniom życzono wielu pięknych chwil w szkole z bogatą historią i tradycjami oraz zapewniano o wysokim poziomie nauczania i możliwości rozwijania swoich umiejętności.

Na rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej spotkało się... ponad 1020 uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz liczne grono zaproszonych gości i rodziców – w większości pierwszoklasistów. Dyrektor szkoły, Mirosław Kowalczyk, w swoim przemówieniu podkreślał, że szkoła to wspólnota budowana przez nauczycieli, rodziców i uczniów, która kształtuje człowieka i jego umiejętności. Burmistrz, Maciej Radtke dodał, iż cieszy się z tego, że udało pozostawić na stanowiskach wszystkich nauczycieli, m.in. dzięki środkom finansowym z miasta na dodatkowe godziny i zajęcia pozalekcyjne.

Po oficjalnych rozpoczęciach uczniowie udali się do klas wraz ze swoimi wychowawcami. Jutro, 5. września zaczynają naukę w roku szkolnym 2017/2018. Życzymy samych sukcesów!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages