Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Byszwałd też świętował zakończenie żniw

2017-09-03 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-01 12:26:52)

Autor zdjęcia: Sołectwo Byszwałd

Mieszkańcy Byszwałdu spotkali się na swoim święcie plonów. Dożynki rozpoczęły się mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony. Oficjalna część festynu rozpoczęła się o godz.12:00 przy świetlicy wiejskiej w Byszwałdzie, gdzie wszystkich mieszkańców oraz przybyłych gości przywitała sołtys Elżbieta Treder. Wśród gości obecny był m.in. wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski wraz z małżonką.

W tym dniu było przygotowanych wiele atrakcji dla dzieci jak i dorosłych, niestety pogoda nie pozwoliła na zrealizowanie niektórych z nich. Mimo to mogliśmy skosztować pysznej grochówki przygotowanej przez OSP Kazanice. Działała także kawiarenka ,w której mogliśmy skosztować pyszne domowe wypieki.

Odbył się także występ zespołu Rakowianki, który spodobał się publiczności w Byszwałdzie. Mogliśmy podziwiać ,także panoramę naszej wsi z wysięgnika, dzięki uprzejmości OSP Lubawa. Tegoroczny festyn zakończyliśmy zabawą taneczną z zespołem KRYS. Wszystkim mieszkańcom, przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy, że byliście z nami, mimo złej pogody.

Organizatorzy:
Rada Sołecka, OSP Byszwałd, Klub Seniora, LZS Huragan Byszwałd.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages