Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Spotkanie autorskie z twórcami publikacji pn. „Ziemia Lubawska i Łążyńska w impresjach Józefa Zbigniewa Polaka”

2017-08-31 10:57:42 (ost. akt: 2017-08-31 11:02:11)

Autor zdjęcia: LSIS

W niedzielę, 27 sierpnia w obiektach poklasztornych znajdujących się przy kościele św. Jana w Lubawie, odbył się wernisaż i spotkanie autorskie „Ziemia Lubawska i Łążyńska w impresjach Józefa Zbigniewa Polaka”.

Organizatorem wydarzenia było Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kultura i historią Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez Powiat Iławski.

Jak mówi Mateusz Szauer – jeden z inicjatorów tego wydarzenia: Prace, które można było oglądać podczas wystawy, zostały opublikowane w albumie „Święta Ziemia Lubawska” zainicjowanym i ufundowanym przez Piotra Rydla z Rumiana z okazji ubiegłorocznych obchodów 800-lecia Chrztu Ziemi Lubawskiej. To efekt wędrówek artysty Józefa Zbigniewa Polaka po naszym regionie, w czasie których uwiecznił on najciekawsze obiekty architektoniczne. Całość wraz z opisami stanowi znakomitą wizytówkę Lubawy i okolic, mogącą z powodzeniem służyć jako przewodnik turystyczny.

Józef Zbigniew Polak to wybitny architekt i plastyk, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, którego życiorys i dokonania mogłyby z powodzeniem zapełnić niejedną książkę. Spotkanie było okazją do wysłuchania ciekawych opowieści artysty oraz otwartej dyskusji, a każdy z kilkudziesięciu uczestników otrzymał prezent od Piotra Rydla - pamiątkowy album z dedykacją. Wystawione prace można będzie oglądać do najbliższej niedzieli.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages