Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Parafialne święto plonów w Złotowie!

2017-08-28 15:00:00 (ost. akt: 2017-08-28 12:30:30)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Parafia Złotowo obchodziła doroczne święto plonów. W ubiegłą niedzielę, 27. sierpnia mieszkańcy spotkali się na mszy św. i pikniku dożynkowym.

Msza św. dożynkowa, będąca duchowym dziękczynieniem za tegoroczne zbiory, odbyła się w świetlicy wiejskiej w Złotowie. W kościele parafialnym pw. św. Barbary trwają bowiem prace renowacyjne w ramach programu "Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej - konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu". Obecnie przeprowadzana jest tzw. fumigacja, czyli proces gazowania, który ma usunąć z drewna szkodniki.

Po nabożeństwie goście i mieszkańcy udali się do Szkoły Podstawowej, gdzie odbył się dożynkowy festyn. Uroczystość rozpoczęto częścią oficjalną, podczas której m.in. sołtys wsi, Jan Licznerski, podziękował różnym osobom za wszelką współpracę, pomoc i zaangażowanie w życie społeczne parafii i wsi Złotowo.

Popołudnie upłynęło w rodzinnej atmosferze. Uczestnicy dożynek mieli okazję obejrzeć humorystyczny występ podopiecznych świetlicy, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Lubawa, skorzystać z kawiarenki i pobawić się na zabawie tanecznej.

mika

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages