Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Prokuratura sprawdzi, czy Tunezyjczyk padł ofiarą rasizmu w Lubawie

2017-08-26 09:30:00 (ost. akt: 2017-08-26 09:21:19)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Atak rasistowski czy odwet za bójkę? Iławscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie włamania do jednego z mieszkań w Lubawie. Poszkodowanym jest Tunezyjczyk.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę. Do jednego z mieszkań w bloku na osiedlu przy ul. Warszawskiej w Lubawie włamał się nieznany sprawca. Mieszkanie zostało splądrowane. W sumie wartość wyrządzonych szkód właściciele oszacowali na nieco ponad 4 tys. zł.

Sprawcą okazał się Dawid W., 24-letni mieszkaniec Lubawy. Został ujęty dwa dni po włamaniu i przyznał się do winy. Poszkodowani to Salah, Tunezyjczyk, i jego żona Magdalena.

Podczas napaści nie było ich w domu. Po powrocie natychmiast powiadomili policję. Drzwi ich mieszkania były wyważone, a mieszkanie zdemolowane.— Funkcjonariusze przyjęli kwalifikację tego zdarzenia jako zniszczenie mienia — informuje podkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. — Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i wyraził chęć naprawienia szkody. Wpłacił 4 tys. zł na konto sądu jako zadośćuczynienie.

Dzień wcześniej przed włamaniem doszło do nieporozumienia między Salahem a Dawidem W. w jedynym z lubawskich lokali. Salah został rzekomo obrażony ze względu na swoje pochodzenie i uderzony.

O całym zajściu poinformowany został Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
— Dopiero 23 sierpnia przyjęliśmy zawiadomienie od przedstawiciela Fundacji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia obywatela Tunezji. Dlatego całość zgromadzonej dokumentacji policjanci przekazali do oceny prawno-karnej iławskiej prokuraturze. W dalszym ciągu zbieramy nowe okoliczności tego zdarzenia, jak również ustalamy osoby, które mogły mieć udział w tej sprawie. Jeżeli prokuratura uzna, że doszło do znieważenia osoby ze względu na jej przynależność etniczną, rasową lub poglądową to oczywiście taką sprawę będziemy prowadzili w tym właśnie kierunku — zawiadamia podkom. Krzysztof Wasyńczuk.

at


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Świadek #2315329 | 178.213.*.* 28 sie 2017 00:54

  Byłem,widziałem i jestem za,a nawet przeciw.Ten koleś,który został rzekomo obrażony,sam się do tych kolesi doszedł,a jak go wygnali,to w pewnym momencie wpadł do baru i z tzw partyzanta przyłożył jednemu z tych co go pogonili i uciekł.Takie historie z tym Tunezyjczykiem już wcześniej były,tylko kiedyś była butelka na czyjejś twarzy,a raz poza barem nóż. Więc taki to biedak i zawsze poszkodowany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Pilsener #2314962 | 84.10.*.* 27 sie 2017 09:34

   "ze względu na jej przynależność etniczną, rasową lub poglądową" - a co, gdy go uderzyłem nie dlatego, że był czarny, tylko dlatego, że był z Afryki? Kto to ma oceniać, sprawdzać, klasyfikować? Kolejne tysiące urzędników z moich podatków? Ta cała rasistofobia jest dużo gorsza od rasizmu i prowadzi do kuriozalnych wręcz absurdów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Dżon #2314920 | 213.73.*.* 27 sie 2017 08:40

   Ten rasizm to musi być kawał fiuta, że tak atakuje ludzi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. tak zyje polak w Dubaju #2314729 | 5.172.*.* 26 sie 2017 19:18

   https://www.youtube.com/channel/UCHZH3EN 0-g1sqRWFUUqzBHA

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. moniu #2314680 | 178.213.*.* 26 sie 2017 17:49

   Sprawców było 5 , ale jak widać tylko jeden wziął wszystko na siebie... reszta odważna tylko "inaczej " . Mam nadzieję ,że wszyscy będą tak traktowani w krajach w których pracują.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages