środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Nasi strażacy-ochotnicy pomagają w usuwaniu szkód po nawałnicy

2017-08-24 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-23 15:00:33)

Autor zdjęcia: OSP

Strażacy z gminy Lubawa w miniony weekend pojechali do powiatu Bytów, do gminy Parchowo. Zakasali rękawy, wzięli piły i inny sprzęt do rąk i przyłączyli się do sprzątania po nawałnicach, które niedawno dokonały spustoszeń w tamtym regionie.

Grupa kilkunastu strażaków z gminy Lubawa: z Tuszewa, Rożentala, Targowiska i Zielkowa w miniony weekend udała się w okolice Kartuz i Kościerzyny, do gminy Parchowo w powiecie bytowskim. To tam i w wielu innych okolicznych gminach nawałnica wyrządziła ogromne straty. Mieszkańcy tamtego regionu w nocy z 11. na 12. sierpnia przeżyli horror. Nawałnica doszczętnie zniszczyła lasy, straty liczone są w dziesiątkach, a nawet w setkach hektarów, ale co gorsze – efektem wichury są zniszczone posesje ludzi.

Na szczęście pomoc do poszkodowanych płynie z całej Polski. Organizowane są zbiórki darów i pieniędzy, sporo ludzi po prostu przyjeżdża i pomaga w wielkim sprzątaniu po tym „armagedonie”.

W nadchodzący weekend strażacy z gminy Lubawa również wybierają się na Pomorze, by pomagać i zachęcają innych do włączenia się w akcję.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages