Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wilczy Szlak w Leśniczówce Napromek oficjalnie otwarty!

2017-08-11 17:00:00 (ost. akt: 2017-08-11 21:02:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Leśniczówce Napromek, która znajduje się na terenie Nadleśnictwa Olsztynek, odbyła się wyjątkowa uroczystość otwarcia Wilczego Szlaku, połączona z piknikiem na łonie natury.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem i przedstawieniem działalności lecznicy dla zwierząt w Napromku. W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt, pod opieką leśniczego Lecha Serwotki, leczone i przywracane do naturalnego środowiska, są zwierzęta zagrożone śmiercią, znalezione na drogach, w lesie i innych miejscach.

Tak było z wilkiem, znalezionym w stanie wyciecznienia niedaleko Miłomłyna. Po około 3 miesiącach rehabilitacji zwierzę wróciło na wolność.

W uroczystości uczestniczyło wielu oficjanych gości m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin, licznie zgromadzeni przedstawiciele nadleśnictw i Lasów Państwowych lokalni przedsiębiorcy, turyści i okoliczni mieszkańcy. Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło uroczyste otwarcie odnowionej ścieżki przyrodniczej „Uroczysko Napromek” oraz Wilczego Szlaku. Goście mieli okazję zobaczyć też przywrócenie środowisku wyleczonej pustułki i myszołowa.

Organizatorzy dla odwiedzających przygotowali wiele atrakcji oraz prezentacji związanych z lasem i zwierzętami oraz ochroną środowiska naturalnego.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ojej pochodzic musisz #2308740 | 5.172.*.* 17 sie 2017 10:30

    czlowiecze na basen bo inaczej OIOM w trybie naglym ,

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages