Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Tak żegnaliśmy pielgrzymów, którzy 1. sierpnia ruszyli z Lubawy na Jasną Górę

2017-08-01 16:48:22 (ost. akt: 2017-08-01 16:58:38)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

We wtorek, 1. sierpnia, już po raz 37. z Lubawy wyruszyła Piesza Pielgrzymka Ziemia Lubawska. Tegoroczne pielgrzymowanie rozpoczęło się w ponad 30-stopniowym upale.

Po mszy św. z błogosławieństwem, którą zgodnie z tradycją odprawiono w lubawskiej farze, pielgrzymi ruszyli w drogę. Ulicami Lubawy licznie odprowadzili ich mieszkańcy miasta i gminy Lubawa.

Przy starej stacji kolejowej pielgrzymów i osoby towarzyszące im w pierwszym dniu drogi do Nowego Miasta Lubawskiego, uroczyście pobłogosławiono figurką Matki Bożej Lipskiej. Pielgrzymów żegnano ze łzami w oczach. Pielgrzymi usłyszeli wiele ciepłych słów powodzenia i życzeń wytrwałości, dobrej pogody oraz radości płynącej z uczestnictwa rekolekcjach w drodze. Pożegnania kwitowane były staropolskim "Szczęść, Boże!".

Przed lubawskimi pielgrzymami ok. 400 kilometrów i 12 dni drogi. Przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej nasi pątnicy staną 12. sierpnia.

W dniu 1. sierpnia na listę uczestników lubawskiej pielgrzymki wpisało się ok. sto osób. A będzie ich jeszcze więcej, bo niektórzy dopisują się w trakcie pielgrzymki lub idą kilka jej odcinków.

Pielgrzymom życzymy jak najmniej uciążliwości w drodze i pełnej satysfakcji z podjętego trudu!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages