Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

„Skarby lubawskich świątyń” przyciągnęły wielu słuchaczy

2017-07-31 15:00:00 (ost. akt: 2017-07-31 11:11:57)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Za nami kolejne spotkanie z historią zorganizowane przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Tym razem uczestnicy ruszyli szlakiem lubawskich świątyń. Choć widywane są na co dzień, to dopiero przy bliższym poznaniu okazuje się jak wiele tajemnic skrywają.

Przewodnikiem podczas spaceru był ks. dr Marcin Staniszewski - pasjonat i wielki miłośnik historii Ziemi Lubawskiej.

— Świetne, wyczerpujące opowieści i ogromna wiedza dziekana sprawiły, że prawie 3-godzinne spotkanie dla nikogo nie okazało się nudne. Szczególne podziękowania kierujemy także dla ks. proboszcza Mieczysława Rozmarynowicza za gościnność i pomoc w organizacji spaceru – mówi Mateusz Szauer, inicjator i autor projektu.

Niewątpliwie gratką dla niemal siedemdziesięciu uczestników wycieczki była np. możliwość oglądania z bliska rekwizytów sprzed kilkuset lat znajdujących się w nieoficjalnym co prawda, ale najprawdziwszym muzeum urządzonym w budynku salki katechetycznej przy kościele św. Anny, czy szczątków prawdopodobnie biskupa Mikołaja Chrapickiego znajdujących się pod ołtarzem kościoła św. Jana. Wszyscy mogli się przekonać jak wiele bardzo cennych historycznie eksponatów kryje się w naszych świątyniach, które stanowią niezwykłe zabytkowe „perełki” Lubawy.

Pomimo kapryśnej pogody frekwencja ponownie pozytywnie zaskoczyła, co tylko potwierdza, że oddolne inicjatywy w naszym mieście mają sens. Jak dodaje Mateusz Szauer — Spacer był kontynuacją projektu, który stworzyliśmy w ramach zadania publicznego „Szerzenie kultury oraz historii średniowiecznej Lubawy” dofinansowanego przez Gminę Miejską Lubawa. W sierpniu planujemy tym razem wycieczkę rowerową. Szczegóły niebawem, ale już dziś serdecznie zapraszam.

LSIS

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miś kierownicy #2299030 | 94.254.*.* 1 sie 2017 10:53

    Piękne audi na fotkach nr 8,11. Proboszczowie powinni takie mieć na wyjazdy służbowe w parafiach i na wywczasy aby móc podładować akumulatory na kolejny rok.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages