Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zakończono drugi etap budowy ścieżki wokół zamku w Lubawie

2017-07-30 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-28 11:14:08)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Przez ostatnie tygodnie na terenie przy lubawskim zamku trwały prace, których efektem jest ścieżka rowerowa, mały parking i elementy architektury w postaci przepustów.

Realizowany projekt przebiegał pod nazwą: „Wykonanie ścieżki dydaktycznej przy zewnętrznej stronie zabytkowych murów obronnych Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie”. Przedsięwzięcie było podzielone na dwa etapy, a jego celem było utworzenie ścieżki dydaktycznej wokół zabytkowych murów Zamku Biskupów Chełmińskich. Projekt zlokalizowany został w Lubawie, w przestrzeni zewnętrznej wokół murów zabytkowego zamku Biskupów Chełmińskich. Jest to rejon ulic Biblii Gutenberga, Kupnera, Jagiellońskiej i Placu Zamkowego (do niedawna Placu 700-lecia).

Pierwszy etap był częściowo zrealizowany w 2014 roku i obejmował: utworzenie ścieżki dydaktycznej, oświetlenie murów zewnętrznych oraz instalację elementów małej architektury, w tym kamiennych postumentów z nośnikami tekstu opisującego m.in. rys historyczny zamku. Natomiast drugi etap, realizowany w tym roku, polegał na skomunikowaniu utworzonej w ramach pierwszego etapu ścieżki dydaktycznej z ulicą Biblii Gutenberga wraz z przepustem na rowie oraz utworzeniem parkingu wraz z oświetleniem. Wykonana została również ścieżka rowerowa wraz z oświetleniem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages