Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Integracyjna wycieczka do Fromborka i Stegny

2017-07-28 09:39:53 (ost. akt: 2017-07-28 09:41:42)

Autor zdjęcia: OPS GL

W lipcu członkowie gminnych Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Aktywnych wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Fromborka i Stegny.

We Fromborku uczestnicy wycieczki zwiedzili Wzgórze Katedralne, które zaliczane jest do najwyższej klasy zabytków. Na przestrzeni lat wielokrotnie niszczone i przebudowywane zachowało podstawowe elementy średniowiecznej architektury. Najstarszą budowlą fromborskiego wzgórza jest Bazylika Katedralna pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, w której uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć m.in. piękne sklepienie, ołtarze, grób Mikołaja Kopernika oraz posłuchali koncertu organowego.

W Dzwonnicy zwanej Wieżą Radziejowskiego uczestnicy zapoznali się m.in. z działaniem Wahadła Foucaulta, podziwiali panoramę okolic Fromborka z tarasu widokowego oraz wzięli udział w  seansie w planetarium znajdującym się w przyziemiu wieży. Ponadto zwiedzili Muzeum Mikołaja Kopernika, który przez wiele lat związany był z Fromborkiem, gdzie prowadził obserwacje i oddawał się pracy naukowej.

W ramach wyjazdu uczestnicy wzięli również udział w rejsie spacerowym po Zalewie Wiślanym oraz udali się do Stegny, gdzie pomimo pochmurnej aury spędzili miło czas spacerując po plaży. 

 Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji działań zaplanowanych w „Programie działań na rzecz osób starszych w Gminie Lubawa na lata 2017–2020”.

OPS GL


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages