Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Msza, piknikowe atrakcje i tańce dla mieszkańców w Zielkowie

2017-07-18 15:50:05 (ost. akt: 2017-07-18 15:51:11)

Autor zdjęcia: Radosław Borkowski

W minioną sobotę w Zielkowie zorganizowano let piknik w plenerze. Organizatorzy, czyli miejscowa Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna na początek mieszkańców Zielkowa i okolicznych wsi zaprosili na plenerową mszę świętą. Nabożeństwo odprawili – ks. Szczepan Modliborski, proboszcz parafii Kazanice i ks. Jerzy Rolka, pochodzącyz Zielkowa.

Popołudnie upłynęło na integracyjnym pikniku, który obfitował w wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jednostka OSP Kazanice prezygotowała strażacką grochówkę, posilić można było się kiełbaskami z grilla, chlebem ze smalcem i słodkościami w kawiarence. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, przejażdżki kucykiem oraz możliwość zobaczenia okolicy „z góry”, z wysięgnika strażackiego udostępnionego przez OSP Lubawa.

Na boisku odbył się mecz seniorzy kontra juniorzy z Zielkowa, w którym wygrali ci młodsi zawodnicy. Na strzelnicy odbył się konkurs, a sporo śmiechu wzbudziła rywalizacja w strjach „sumo”. Można było też spróbować też szczęścia w loteriadzie i licytacji. Główny „fant” - rower wylicytował Paweł Grochowski. Zielkowo odwiedzili też motocykliści, głównie z Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, a także z Kwidzyna, którzy zaprosili do przejażdżki „ryczącymi rumakami”. Piknikową zabawę zakończyła zabawa taneczna.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Zielkowa za zaangażowanie, wszelką pomoc i udział w pikniku, a sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe.

Warto dodać, że ostatnio Zielkowo otrzymało dotację w wys. 6 tys. zł z fundacji „Przystań”, na budowę altan do wspólnego biesiadowania.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages