Sobota, 25 listopada 2017. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Na Polach Grunwaldzkich znów rozegra się wielka bitwa

2017-07-10 10:07:55 (ost. akt: 2017-07-10 10:15:18)

Autor zdjęcia: mika

W najbliższą sobotę, 15. lipca, w dokładną, 607. rocznicę bitwy pod Grunwaldem, zaplanowano doroczną inscenizację tego historycznego wydarzenia. Bitwę poprzedzi szereg rycerskich atrakcji.

Program „Dni Grunwaldu 2017”

12.07.2017 (środa)

11.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel" (Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12.00 - Czwarte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – III Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – II Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - Czwarte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 - VII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball -
„Grundial 2017”
20:00 - "Bitwa o Flagę" – Grunwaldzki Turniej Bojowy Ryby na tępe
20:00 - Ewangelizujący Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie (Ruiny Kaplicy na Polach Grunwaldu)

13.07. (czwartek)
10.00 - 13.00 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I
13.00 - VERVETUSTATIS - pokaz tańca dawnego (plac turniejowy)
13.30 - 16.00 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16.00 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE”, Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)
20.00 – VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

14.07. (piątek)
9.00 – Msza Święta w rycie Trydenckim w oprawie średniowiecznej – obóz
Wielkiego Mistrza
10.00 - VII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych
(sala kinowa Muzeum)
10.00 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” – Eliminacje
11.30 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 - "Grunwaldzkie wici"
14.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy - (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 - Turniej Bardów - scena "U Rycerzy"
14.30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
17.00 - Próba generalna Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 - Koncert zespołu - scena "U Rycerzy"
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej, Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich

15.07. (sobota)
9.00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00 - Msza De Divisione Apostolorum - Msza św. trydencka (wg. formularza z 1410r.)
9.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, V Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 - Koncerty zespołów - scena "U Rycerzy"
23.00 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show"

17.07. (niedziela)
10:00 - Msza De Divisione Apostolorum-Msza św. trydencka (wg. formularza z 1410r.)
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages