Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Rajdowy weekend na ulicach Lubawy

2017-06-30 09:24:51 (ost. akt: 2017-06-30 09:27:02)

Autor zdjęcia: LKR

Drugi weekend lipca w Lubawie należał będzie do rajdowców. W dniach sobotę i niedzielę (8-9.07) odbędą się zmagania w ramach II Konkursowej Jazdy Samochodowej o Puchar Burmistrza Lubawy. Organizatorem jest Lubawski Klub Rajdowy.

Zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów 8 lipca (sobota) od godz. 14:00 lub drogą elektroniczną – od 1 lipca. Zawodnicy przygotowywać się będą do niedzielnej rywalizacji w sobotnim Prologu (start: godz. 18:00, ul. Warszawska). Natomiast w niedzielę (9 lipca) na Rynku Miejskim nastąpi uroczyste rozpoczęcie zawodów (godz. 10:00). Sama rywalizacja odbywać się będzie w 6. kategoriach, na trzech w 100-procentowo asfaltowych odcinkach specjalnych (przejeżdżanych dwukrotnie), które zlokalizowane zostały w okolicach ul. Warszawskiej, ul. Poznańskiej i ul. Jagiełły, czyli praktycznie w samym centrum miasta. Z kolei na Rynku Miejskim znajdować się będzie park maszyn, biuro zawodów (pizzeria Las Vegas), a także scena, na której również nie zabraknie atrakcji. Przewidujemy pokazy sztuk walki, trening pokazowy futsalu, konkursy z nagrodami oraz mnóstwo dobrej muzyki. Na organizowaną przez nas imprezę zapraszamy całe rodziny, ponieważ zorganizowaliśmy także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nawet 60 załóg, wśród których spodziewamy się zawodników z całego kraju: zarówno licencjonowanych (klasa Gość), jak również osób, które po prostu chcą sprawdzić własne możliwości rajdowe. Co ważne, aby wziąć udział w zawodach, nie jest konieczne posiadanie licencji czy specjalnie przygotowanych rajdówek. Wystarczy samochód oraz załoga składająca się z kierowcy i pilota, gdzie kierowca musi posiadać prawo jazdy, a pilot musi być osobą pełnoletnią lub posiadać zgodę rodziców. Zapraszamy zatem szczególnie amatorów szybkiej jazdy samochodem, którzy chcą się sprawdzić w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Lubawa, Maciej Radtke. Miasto Lubawa jest także głównym sponsorem – między innymi wspaniałych pucharów, które otrzymają zwycięskie załogi. Na tym jednak nie koniec, ponieważ całe grono pozostałych sponsorów – właścicieli największych lokalnych firm, zadbało o to, aby najlepsi nie opuścili imprezy z pustymi rękami.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na facebookowym profilu Lubawskiego Klubu Rajdowego.

Z uwagi na odbywające się zawody, zwracamy uwagę mieszkańców Lubawy, że w dniach 8-9 lipca nastąpią zmiany w ruchu drogowym w okolicach odcinków specjalnych. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, kierowców prosimy o zwiększoną czujność i stosowanie się do zmienionych oznakowań, a kibiców – o stosowanie się do poleceń organizatorów i służb zabezpieczających imprezę. Wszystkim życzymy dobrej zabawy i wielu motoryzacyjnych wrażeń.
Edyta Jędrychowska,
Lubawski Klub Rajdowy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages