Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku u sąsiadów

2017-06-29 16:00:00 (ost. akt: 2017-06-29 10:03:24)

Autor zdjęcia: mika

Kazimierz Jaworski jest przez przyjaciół nazywany po prostu Kazikiem. Na co dzień to 32-letni trener piłki nożnej w Klubie Sportowym Zamek Kurzętnik, animator sportu na orliku w Marzęcicach, doradca klienta w Nowym Mieście Lubawskim.

Większą część swojego życia spędził w Małych Bałówkach. Przyjaciele kojarzą Kazika przede wszystkim ze sportem. Piłka nożna to nie tylko praca, ale największa jego pasja.

2 maja tego roku Kazimierz dowiedział się o chorobie, a jest to przewlekła białaczka mielomonocytowa. Diagnoza zweryfikowała wszystkie plany. Teraz ma jeden cel – chce być w pełni zdrowy. Jeszcze nie wiadomo, jakie leczenie zostanie zastosowane w jego przypadku. Choroba jednak uświadomiła Kazimierzowi, ze nowotwór krwi może dotknąć każdego.

Bez wahania podzielił się swoją historią i apeluje do Was: „Nie bójcie się nieść pomocy. Jesteście Życiem. Dla wielu pacjentów przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego, to jedyna możliwość na wyzdrowienie. Pamiętajcie, nawet jeśli to nie będę ja, proszę, zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku”.

W związku z tym akcja rejestracji odbędzie się: 1 lipca w godzinach od 11-18 na Stadionie Sportowym w Kurzętniku przy ul. Betoniarskiej 8a i również 2. lipca w godz. od 10-14 na Rynku w Kurzętniku.

W imieniu organizatorów akcji "Dla Kazika i innych" zachęcamy do rejestracji w poczet potencjalnych dawców szpiku dla potrzebujących.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages