środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Międzynarodowy triumf sprinterki ze Złotowa

2017-06-29 09:41:03 (ost. akt: 2017-06-29 09:54:01)
Paulina Fafińska z medalem i klubowym trenerem Markiem Tykarskim

Paulina Fafińska z medalem i klubowym trenerem Markiem Tykarskim

Autor zdjęcia: LKS Lubawa

Paulina Fafińska, uczennica SP Złotowo i zawodniczka LKS Lubawa, wygrała zawody międzynarodowe, które w miniony wtorek (27.06) odbyły się w Łowiczu.

Paulina reprezentowała nasz kraj w biegu na 60m, a powołanie na XII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny było nagrodą za znakomitą postawę (2. miejsce) w ogólnopolskim finale Grand Prix "Czwartków Lekkoatletycznych".

Dziewczęta z klas IV rozpoczęły rywalizację o godz. 16:50. Nasza reprezentantka doskonale wystartowała z bloku, ale i rywalki z Węgier i Łotwy były w tym dniu w doskonałej formie. Po ok. 40m biegu minimalne na prowadzenie wysunęła się młoda Węgierka, Paulina biegła ok. 10cm za nią, Łotyszka nieco za nimi. Ostatnie 20 m należało jednak zdecydowanie do reprezentantki naszego kraju. Polscy kibice stojący przy mecie nie mieli wątpliwości kto zwyciężył w tym biegu i gratulowali Paulinie jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników. Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 8,49s., sprinterka LKS Lubawa miała kolejny powód do świętowania - nowy rekord życiowy. W tym momencie sędzia potwierdził zwycięstwo Pauliny Fafińskiej.

— Na zawodach nie zabrakło wzruszających momentów. Rozpoczęcie odbyło się przemarszem reprezentacji przy akompaniamencie orkiestry, a na samym stadionie rozbrzmiał oczywiście Mazurek Dąbrowskiego. Trudno się więc dziwić łzom radości pani Beaty Fińskiej, mamy Pauliny, kiedy spiker wypowiedział słowa: pierwsze miejsce, Paulina Fafińska, Polska — relacjonuje Marek Tykarski, trener LKS Lubawa.

Dodajmy, że poza mamą Paulinę w Łowiczu wspierało także rodzeństwo: siostra Emilia i brat Janek.
• Czołówka biegu na 60m: 1. Paulina Fafinska - Polska - 8,49, 2. Langmar Kata - Węgry - 8,62, 3. Liepa Keitija - Łotwa - 8,68;
• Podium klasyfikacji medalowej: 1. Węgry, 2. Polska, 3. Łotwa.
materiał: LKS Lubawa
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages