Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podpisali umowy inwestycyjne na ponad 9 milionów złotych!

2017-06-28 13:53:11 (ost. akt: 2017-06-29 09:10:19)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W ubiegły wtorek, 27. czerwca, burmistrz Maciej Radtke i skarbnik Urzędu Miasta, Danuta Szczepańska, podpisali umowy inwestycyjne opiewające w sumie na kwotę ponad 9 milionów złotych!

Już wkrótce w Lubawie ruszy realizacja trzech inwestycji: budowa sztucznego lodowiska wraz z boiskiem wielofunkcyjnym w Lubawie, modernizacja placu zabaw oraz budowa siłowni zewnętrznej na osiedlu "Nowa Gdańska" oraz największa - "Rewitalizacja centrum - przebudowa i modernizacja przestrzeni publicznej wewnątrz Starego Miasta".

W wyniku przetargu wykonawcą budowy lodowiska i boiska będzie konsorcjum TORAKOL Rajmund Zalewski z Koszał oraz GAMAK z Jastrzębia-Zdrój, które inwestycję zrealizuje za kwotę 1 168 498,77 zł.

Kolejna inwestycja dotyczy modernizacji placu zabaw i budowy siłowni zewnętrznej na Osiedlu Nowa Gdańska. Odbędzie się to w ramach Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego, zdobytych dofinansowań i środków miasta. Wykonawcą zadania również będzie firma TORAKOL Rajmund Zalewski, koszt inwestycji to kwota 556 429,72 zł.

Trzecia umowa dotyczyła największej inwestycji, która będzie realizowana w tym i w kolejnym roku, czyli rewitalizacji ulic wokół rynku i Placu Zamkowego, do niedawna Placu 700-lecia. Inwestycję za kwotę 7 273 000 zł (dofinansowanie 5 608 568,39 zł) zrealizuje konsorcjum: lider - LUBTECH z Fijewa, partnerzy - LPB z Lubawy i MUSA z Targowiska Dolnego.

We wtorek podpisano umowy z przedstawicielami wykonawców. Prace wykonawcze ruszą w najbliższych tygodniach.

Wiesław Czyżak (LUBTECH), Danuta Szczepańska i Maciej Radtke (po prawej)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages