Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Ostatni dzwonek (w) Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie!

2017-06-23 18:00:00 (ost. akt: 2017-06-23 14:41:52)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Minął kolejny rok szkolny. Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała szczególny charakter w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich, bo była to ostatnia taka uroczystość w tej szkole...

Zgodnie z reformą systemu edukacji, od nowego roku szkolnego 2017/2018 wygaszane będą gimnazja, a powróci 8-letnia szkoła podstawowa.

Trudno się zatem dziwić, że podczas uroczystości w gimnazjum były momenty wzruszeń i smutku z tego, że kończy się historia naszego gimnazjum, które na przestrzeni 18 lat było szkolą, która osiągała wiele sukcesów.
— Wszystkim osobom, z którymi przez te lata współpracowałem, uczniom, absolwentom - składam serdeczne podziękowanie. Gdybym miał odpowiedzieć czy było ciężko. Powiem tak, jak Wy (uczniowie - red.) często określacie to, co jest dobre, miłe i przyjemne: było fajnie! Za te wszystkie fajne chwile - dziękuję Wam — powiedział Marek Borkowski, dyrektor gimnazjum.

Oprócz przedstawicieli władz, lokalnych instytucji, Rady Rodziców i wielu innych znamienitych gości, do szkoły przybyli przedstawiciele rosyjskiego Sławska, miasta partnerskiego Lubawy i lubawskiego gimnazjum. Uroczystość uświetnił też występ zespołu gości - Rosjanki.

Tradycyjnie uczniom wręczono wiele nagród książkowych i upominków za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Nagrody burmistrza, Macieja Radtke, otrzymali: Natalia Ochocka, Natalia Skórzewska, Mateusz Rytlewski i Wojciech Krośnicki. Ci sami uczniowie zostali też nagrodzeni za wyniki w konkursach przedmiotowych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages