Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pierwsza wycieczka z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych

2017-06-21 12:29:27 (ost. akt: 2017-06-21 12:36:12)

Autor zdjęcia: LSIS

W Lubawie odbył się pierwszy „Spacer po średniowiecznej Lubawie” z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych. Frekwencja dopisała, a przekrój wiekowy miłośników historii kształtował się w przedziale od kilku do dziewięćdziesięciu kilku lat.

Przewodnikiem i głównym prelegentem była Teresa Kłosowska – nauczyciel historii, miłośnik Ziemi Lubawskiej, osobowość, która zaraża wszystkich nie tylko historyczną pasją, ale również poczuciem humoru i optymizmem.

Słów kilka o historii przekazali uczestnikom także członkowie Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych: Dariusz Kawka i Marcin Deka.

- To początek projektu, który stworzyliśmy w ramach zadania publicznego „Szerzenie kultury oraz historii średniowiecznej Lubawy” , dofinansowanego przez Gminę Miejską Lubawa – mówi Mateusz Szauer - jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia. Jak dodaje: Liczba uczestników dowiodła, że jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy, a miłośników historii w naszym mieście nie brakuje.

Głównym tematem pierwszej wycieczki były najstarsze dzieje Lubawy, w tym zachowane, jak również te nieistniejące już niestety, perełki średniowiecznej architektury.
Każdy otrzymał pamiątkową broszurę z trasą spaceru oraz najważniejszymi informacjami o wybranych obiektach, a na pożegnanie słodkie niespodzianki.

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych zapowiada, że kolejne wycieczki (nie tylko piesze) już niebawem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages