Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

„Jak nie czytam, jak czytam”

2017-06-08 18:00:00 (ost. akt: 2017-06-08 15:30:34)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem tej akcji było między innymi: inicjowanie mody na czytanie, promocja czytelnictwa oraz działalności biblioteki szkolnej.

Obchody rozpoczęła dyrektor, Lucyna Jabłońska wierszem J. Tuwima „Lokomotywa”. Następnie „Książkowy pociąg” stworzony przez wszystkich uczestników (około 80 osób) ruszył spod budynku szkoły do pobliskiej biblioteki publicznej. Spoiwem łączącym „wagoniki” była oczywiście książka. W bibliotece powitała uczniów i ich opiekunów, Maria Ewertowska.

Wszyscy z zaciekawieniem słuchali utworu J. Brzechwy „Kwoka” prezentowanego przez panią bibliotekarkę. Atrakcją dla młodszych jak i starszych uczniów było wypisywanie tytułów przeczytanych książek kolorową kredą na asfaltowej nawierzchni przed biblioteką.

Głównym punktem programu było zbiorowe czytanie wybranych książek przez uczestników akcji. Miało to miejsce na boisku szkolnym. Uwieńczeniem była wspólna sesja fotograficzna.

Tego dnia odbyły się również konkursy: na ciekawe hasło promujące książkę oraz czytelnictwo ( dla uczniów klas IV-VI), na rysunek przedstawiający ulubioną postać z książki ( dla uczniów klas I-III), na najgrubszą, najcieńszą, największą oraz najmniejszą książkę. Nagrodami w konkursach były książki oraz słodkości.
Mamy nadzieję, że tego typu akcje wpłyną na większe zainteresowanie naszych uczniów czytaniem książek i stanie się ono modne.

SP Byszwałd


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages