Sobota, 16 grudnia 2017. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017

2017-06-08 14:15:05 (ost. akt: 2017-06-08 15:04:10)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie odbyły się XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017.

Imprezę współorganizowały: Gmina Miejska Lubawa, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie, Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie, Dom Pomocy Społecznej w Lubawie.
Wspierały: Szkoła Podstawowa w Lubawie, Gimnazjum w Lubawie, Zespół Szkół w Lubawie, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie, Komisariat Policji w Lubawie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubawie. Impreza odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Lubawa oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Iławie.

W zawodach sportowych wzięło udział ok. 240 zawodników niepełnosprawnych z terenu powiatu iławskiego. Uroczystego otwarcia igrzysk, które odbyły się na Stadionie Łazienkowskim, dokonali burmistrz Maciej Radtke, starosta Marek Polański i ks. dziekan Marcin Staniszewski. Na imprezę przybyło wielu oficjalnych gości z całego powiatu, zawodnicy i mieszkańcy Lubawy.

Po uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, koncercie orkiestry i występach sportowych, zawodniczy wzięli udział w poszczególnych konkurencjach.

WYNIKI RYWALIZACJI W KONKURENCJACH INDYWIDUALNYCH

1. KONKURENCJA: BIEG na 60 m – dziewcząt do lat 15
I Miejsce: Daria Kurafejska (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie)
II Miejsce: Natalia Grandos (ZPS-W w Iławie),

2. BIEG na 60 m – chłopców do lat 15
I Miejsce: Błażej Drzewicki (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Igor Sośnicki (ZPS-W w Iławie)
III Miejsce: Krystian Pogorzelski (ZPS-W w Iławie)

3. BIEG na 60 m – kobiet pow. 15 lat
I Miejsce: Sylwia Siegmund
II Miejsce: Martyna Sędzikowska
III Miejsce: Daria Kopowska (wszyscy ZPS-W w Iławie)

4. BIEG na 60 m – mężczyzn pow. 15 lat
I Miejsce: Sebastian Jarzyna (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Marcin Poterała (Dom Pomocy Społecznej w Suszu)
III Miejsce: Jacek Baranowski (Warsztat Terapii Zajęciowej w Iławie)

5. BIEG na 200 m – dziewcząt do lat 15
I Miejsce: Dorota Raduszewska (ZPS-W w Iławie)

6. BIEG na 200 m – kobiet pow. 15 lat
I Miejsce: Wioleta Olek (WTZ w Suszu)
II Miejsce: Małgorzta Janicka (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie)

7. BIEG na 200 m – mężczyzn pow. 15 lat
I Miejsce: Sebastian Wyciński (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Karol Szysler (WTZ w Suszu)
III Miejsce: Kamil Terebiński (ZPS-W w Iławie)

8. SKOK W DAL MIEJSCA – dziewcząt do lat 15
I Miejsce: Dorota Raduszewska (ZPS-W w Iławie)

9. SKOK W DAL MIEJSCA – chłopców do lat 15
I Miejsce: Arkadiusz Skorupski (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Mateusz Jackiewicz (ZPS-W w Iławie)

10. SKOK W DAL MIEJSCA – kobiet pow. lat 15
I Miejsce: Martyna Sędzikowska (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Wioleta Olek (WTZ w Suszu)
II Miejsce: Dorota Tarach (WTZ Lubawa)

11. SKOK W DAL MIEJSCA – mężczyzn pow. lat 15
I Miejsce: Dariusz Dąbrowski (ŚDS w Suszu)
II Miejsce: Kamil Terebiński (ZPS-W w Iławie)
III Miejsce: Sebastian Grosanc (ZPS-W w Iławie)

12. RZUT DO KOSZA – kobiet pow. lat 15
I Miejsce: Urszula Ismer (ŚDS w Lubawie)
II Miejsce: Monika Mądrzyńska (ŚDS w Lubawie)
III Miejsce: Natalia Grandos (ZPS-W w Iławie)

13. KONKURENCJA: RZUT DO KOSZA – mężczyzn pow. lat 15

I Miejsce: Piotr Kwaśniewski (WTZ w Iławie)
II Miejsce: Cezary Gromek (ŚDS w Lubawie)
III Miejsce: Jacek Baranowski (WTZ w Iławie)

14. RZUT PIŁKĄ PALANTOWĄ NA ODLEGŁOŚĆ – dziewcząt do lat 15
I Miejsce: Natalia Tadajewska (ZPS-W w Iławie)

15. KONKURENCJA: RZUT PIŁKĄ PALANTOWĄ NA ODLEGŁOŚĆ – chłopców do lat 15
I Miejsce: Krystian Pogorzelski (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Błażej Drzewicki (ZPS-W w Iławie)
III Miejsce: Andrzej Figurski (ZPS-W w Iławie)

16. RZUT PIŁKĄ PALANTOWĄ NA ODLEGŁOŚĆ – kobiet pow. lat 15
I Miejsce: Wiesława Jasieniecka (Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Iławie)
II Miejsce: Elżbieta Rzepa (Stowarzyszenie Iławski Klub Amazonek)
III Miejsce: Monika Mądrzyńska (ŚDS w Lubawie)

17. RZUT PIŁKĄ PALANTOWĄ NA ODLEGŁOŚĆ – mężczyzn pow. lat 15
I Miejsce: Sebastian Jarzyna,
II Miejsce: Krystian Krumrej,
III Miejsce: Błażej Bukowski (wszyscy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie)

18. RZUT WORECZKIEM DO CELU – dziewcząt do lat 15
I Miejsce: Natalia Grandos
II Miejsce: Natalia Tadajewska
III Miejsce: Daria Kurafejska (wszyscy ZPS-W w Iławie)

19. RZUT WORECZKIEM DO CELU – chłopców do lat 15
I Miejsce: Daniel Rożnowski (ZPS-W w Iławie)
II Miejsce: Krystian Kirchner (ZPS-W w Iławie)

20. RZUT WORECZKIEM DO CELU – kobiet pow. lat 15
I Miejsce: Wioletta Śliwińska (WTZ w Lubawie)
II Miejsce: Ewelina Kędzierska (DPS w Lubawie)
III Miejsce: Patrycja Kawicka (ZPS-W w Iławie)

21. RZUT WORECZKIEM DO CELU – mężczyzn pow. lat 15
I Miejsce: Henryk Pietrzak (ŚDS w Suszu)
II Miejsce: Paweł Dąbrowski (ŚDS w Suszu)
III Miejsce: Kamil Furmański (WTZ w Iławie)

22. RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ 2 KG – kobiet pow. lat 15
I Miejsce: Beata Proć (WTZ w Suszu)
II Miejsce: Kamila Czarnecka (ZPS-W w Iławie)
III Miejsce: Agnieszka Rafa (Świetlica Terapeutyczna „Tęcza” w Zalewie)

24. RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ 3 KG – mężczyzn pow. lat 15
I Miejsce: Marcin Poterała (ŚDS w Suszu)
II Miejsce: Jarosław Żuralski (ŚDS w Lubawie)
III Miejsce: Sebastian Wyciński (ZPS-W w Iławie)

25. RZUT WORECZKIEM DO CELU – zawodnicy na wózkach inwalidzkich

I Miejsce: Krystian Gajkowski (WTZ w Suszu)
II Miejsce: Grzegorz Dobrowny (DPS w Lubawie Filia w Iławie)
III Miejsce: Krzysztofa Marek (ŚDS w Lubawie)

26. RZUT PIŁKĄ PALANTOWĄ NA ODLEGŁOŚĆ – zawodnicy na wózkach inwalidzkich

I Miejsce: Krystian Gajkowski (WTZ w Suszu)
II Miejsce: Krzysztofa Marek (ŚDS w Lubawie)
III Miejsce: Dariusz Sterczak (WTZ w Suszu)

WYNIKI RYWALIZACJI W KONKURENCJACH DRUŻYNOWYCH

1. KONKURENCJA: PIŁKA NOŻNA
I Miejsce: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie
II Miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu
III Miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu

2. KONKURENCJA: SLALOM Z PIŁKĄ DO UNIHOKEJA
I Miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu
II Miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu
III Miejsce: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie

3. KONKURENCJA: PRZECIĄGANIE LINY
I Miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu
II Miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages