Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Uczniowie ze Zwiniarza na sportowej imprezie w Olsztynie

2017-06-02 12:44:01 (ost. akt: 2017-06-02 12:45:13)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu brali udział w ogólnopolskiej imprezie sportowej „Jem owoce, piję mleko” w Olsztynie. Po raz pierwszy impreza promująca zdrowy tryb życia miała zasięg ogólnopolski.

W piątek, 26. maja na terenach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Olsztynie pojawiło się 50 drużyn, żeby zmierzyć się w smakowicie brzmiących konkurencjach oraz 16 drużyn w turnieju „Linowy siłacz”. Dzieci startowały w drużynach 5 osobowych w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki  i uczniowie najmłodszych klas I – III. Każda drużyna zgodnie z regulaminem imprezy składała się z 3 dziewczynek i 2 chłopców. 

Dzieci musiały wykazać się sprawnością m.in. w sztafecie ogórkowej, toczeniu jabłek, unihokej jabłkowy.

Na 21 drużyn przedszkolnych dzieci ze Zwiniarza zajęły 4 miejsce, natomiast uczniowie klas I – III na 29 drużyn - 18 miejsce. Dzieci otrzymały cenne nagrody i vouchery do parku rozrywki i kina 3D z rąk Prezesa Agencji Rynku Rolnego Dariusza Wasiela. Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli m.in. Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty oraz wicewojewoda. Pozostałe dzieci, które pojechały jako kibice nie nudziły się. Bowiem korzystali z różnych atrakcji m.in. pokaz wyposażenia funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gokarty, jazda konna, pokaz jeździectwa dziecięcego, występ dziecięcego teatru konnego,  ul demonstracyjny z żywymi pszczołami, pokaz maszyn wojskowych z Muzeum Techniki Wojskowej. Dzieci zostały przygotowane przez Jarosława i Elżbietę Dorawa i były też pod ich opieką.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jurek #2259179 | 83.31.*.* 3 cze 2017 17:26

    Brawo dla dzieci i opiekunów ze Zwiniarza.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages