Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Uczniowie z Tuszewa na niezwykłej wycieczce w Świętokrzyskiem

2017-05-27 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-26 13:10:03)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

Od 15 do 21maja uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Tuszewie brali udział w wycieczce po województwie świętokrzyskim, której organizatorem był Jerzy Łukaszewicz. Odwiedzili oni takie miasta jak Skarżysko – Kamienna, Chęciny, Kielce, Pińczowo, Klimentowo, Szydłowo i piękny Sandomierz.

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina. Na długiej liście atrakcji znalazły się miejsca związane z przyrodą, historią, geologią, architekturą, no i oczywiście rozrywką. Uczniowie odwiedzili między innymi Muzeum Orła Białego, Muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach, a także muzeum zegarów w Jędrzejowie i muzeum starożytnego hutnictwa w Nowej Słupii.

Zwiedzanie Pińczowa i Kielc uatrakcyjniła zabawa turystyczno – rekreacyjna na orientację z mapą, polegająca na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi i wykonaniu zadań wynikających z dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze drzewo w Polsce, a mianowicie Dąb Bartek. Świat dawnej wsi, niezapomniany urok chałup, kolosalne wiatraki, tajemnicze wnętrza warsztatów pracowniczych, piękno świętokrzyskich lasów - wszystkie te miejsca uczniowie poznawali za pomocą Questów czyli rymów i licznych zagadek turystycznych. W ten nietypowy sposób dzieci spędziły czas w Skansenie w Tokarni.

Rezerwat archeologiczny w Krzemionkach Opatowskich to kolejne miejsce, które znalazło się na trasie wycieczki. Uczniowie przemierzyli wiele kilometrów zdobywając między innymi Górę Zelejową, Łysicę, Górę Św. Krzyż, Chełmową i Pieprzową. Odwiedziły również jaskinię zbójecką w Łagowie i jaskinie na Kadzielni. Zabawy dostarczyła wizyta w parku rozrywki Sabat Krajno oraz kąpiele wodne w Parku Wodnym Perła i Aquaparku w Radomiu.

Dodatkową, niezapomnianą atrakcją wycieczki były wspólnie przygotowywane posiłki i dyżury "na zmywaku".

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages