Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Międzynarodowa konferencja poświęcona Kopernikowi

2017-05-25 11:29:23 (ost. akt: 2017-05-25 11:43:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W Lubawie odbyła się kolejna konferencja naukowa, podczas której wykładano treści związane z pobytem Mikołaja Kopernika na Ziemi Lubawskiej. Wtorkowe wydarzenie miało szczególny charakter, ze względu na czynny udział zagranicznych naukowców.

Na konferencję przybyło wielu znamienitych gości m.in. samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele lokalnych instytucji, uczniowie szkół lubawskich, mieszkańcy itd. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. profesor André Goddu ze Stonehill College z USA, dr Pietro Daniel Omodeo z Instytutu Historii Nauki Maxa Plancka w Berlinie czy profesor Jarosław Włodarczyk, Dyrektor Instytutu Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a także naukowcy z Torunia, Olsztyna i Gdańska. Gospodarzem wydarzenia był Robert Szaj, dyrektor generalny Fundacji Nicolaus Copernicus. Konferencja obfitowała w wykłady naukowców, którzy w ciekawy, wielowątkowy sposób opowiadali o Koperniku, poświęcając szczególną uwagę jego pobytowi w Lubawie. 

Z badań wynika, że Mikołaj Kopernik raz pierwszy przybył do Lubawy w 1538r., a następnie w kwietniu 1539r., kiedy odwiedzał biskupa Giesego na lubawskim zamku. Dwa miesiące później Kopernik również przyjechał do Lubawy i to właśnie tutaj w Lubawie za namową Retyka i Giesego, podjął decyzję o publikacji swojego największego dzieła.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages