Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Przyrodniczy sukces uczennic z Byszwałdu

2017-04-11 16:02:52 (ost. akt: 2017-04-11 16:05:06)

Autor zdjęcia: SP Byszwałd

W progach Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Iławie odbył się II etap XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej pod hasłem „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w celu popularyzowania wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo szerokim zakresem wiedzy przyrodniczej, ekologicznej, a także szczegółową znajomością m.in. historii powstania ZPK oraz gatunków chronionych na obszarze parków.

Spośród aż 32 zespołów do następnego etapu (finału konkursu) zakwalifikowało się tylko 10 najlepszych drużyn z województwa warmińsko- mazurskiego i pomorskiego, które rywalizować będą ze sobą 25 maja br. W zaszczytnym gronie finalistów, jako jedyna szkoła z terenu gminy Lubawa znalazła się Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie, którą reprezentowały uczennice klasy VI: Julia Ewertowska, Kinga Goliszewska, Barbara Krauzewicz oraz Dominika Szauer.

Opiekunem drużyny jest Monika Jabłońska. Już dziś trzymamy kciuki za drużynę z Byszwałdu i życzymy jej powodzenia w finale!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages