Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Młodzież z Lubawy na spotkaniu z rówieśnikami z Hamburga i Kaliningradu

2017-04-07 10:56:25 (ost. akt: 2017-04-07 10:58:02)

Autor zdjęcia: Gimnazjum

Od 2. do 7. kwietnia młodzież z Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie uczestniczy w polsko-niemiecko-rosyjskim projekcie spotkania z historią, realizowanym w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży (Lubawa – Hamburg – Kaliningrad).

W spotkaniu w Gdańsku uczestniczy 10 uczniów naszego gimnazjum. W programie spotkania znajdują się gry integracyjne i zapoznawcze, animacje językowe – co łączy nasze języki, aktywne zwiedzanie miejsc pamięci o znaczeniu historycznym, w których uczniowie w mieszanych grupach realizują zadania wyznaczone przez prowadzących projekt i przedstawiają wyniki pracy na forum grupy.

W ramach projektu uczniowie mają okazję zwiedzić nie tylko gdańską starówkę i muzea, ale także Westerplatte, Sopot oraz Górę Gradową. Projekt jest okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się wiadomościami z zakresu wydarzeń historycznych łączących kraje uczestniczące w wymianie oraz możliwością sprawdzenia swoich umiejętności językowych w zakresie komunikacji w językach krajów uczestniczących w projekcie.

Gimnazjum w Lubawie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages