Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Warsztaty ekologiczne w szkole Złotowie

2017-04-08 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-07 10:30:02)

Autor zdjęcia: SP Złotowo

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie odbyły się po raz kolejny warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez pracowników fabryki IKEA Industry w Lubawie.

W klasach młodszych zajęcia poświęcone były wodzie. Pan Jarosław Wiśniewski przypomniał uczniom, że 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Dzieci omówiły stany skupienia wody, zastanowiły się nad jej zasobami w przyrodzie oraz znaczeniem wody dla człowieka. Zebrani zgodnie stwierdzili, że wodę należy oszczędzać i podali kilka przykładów jak to robić.

Natomiast pan Tomasz Awsiukiewicz zapoznał uczniów klas starszych z pojęciem efektu cieplarnianego. Wspólnie z prowadzącym dzieci omówiły elementy pogody i zastanawiały się co zrobić, aby zmniejszyć skutki ocieplenia klimatu. Pomocną okazała się prezentacja multimedialna przygotowana przez naszego gościa.

Na zakończenie czekała na każde dziecko słodka niespodzianka, a starsi uczniowie otrzymali energooszczędne żarówki. Składamy serdeczne podziękowanie firmie IKEA Industry w Lubawie również za ufundowanie piłek i książek o tematyce przyrodniczej, a panom Jarkowi i Tomkowi za ciekawe przeprowadzenie warsztatów.

Szkoła Podstawowa w Złotowie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages