Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pożegnali zimę i przywitali wiosnę

2017-04-01 09:00:00 (ost. akt: 2017-03-30 12:01:51)

Autor zdjęcia: SP Zwiniarz

Uroczystość z okazji pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli: Marzeny Trzcińskiej, Beaty Eggert i Elżbiety Dorawa.

Klasa II przedstawiła krótką część artystyczną o zwyczajach wiosennych i wielkanocnych. Kolejne klasy zaprezentowały swoje różnorodne umiejętności w projekcie "Mam Talent".

Dziewczynki przedstawiły piosenki i taniec baletowy, chłopcy zaprezentowali sztuczki karciane i magię. Wszyscy zostali nagrodzeni. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zwiniarzu: Maria Rafińska i Marzena Lewalska przybyły w strojach Pani Wiosny i Rusałki. Powitały dzieci, poczęstowały wszystkich słodyczami i zaprosiły na wiosenny spacer.Najstarsze klasy wykonały kukły, a młodsze kolorowe gaiki, przygotowano także wiosenne okrzyki i piosenki. Cała szkoła wyruszyła w barwnym pochodzie przez wieś, wołając „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Wreszcie po dotarciu do jeziora Marzanny spalono. Dzieci piosenką i okrzykami pożegnały zimę i przywitały wiosnę. 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages