Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Przyrodniczy konkurs dla najmłodszych

2017-03-30 10:32:04 (ost. akt: 2017-03-30 10:42:35)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lubawie odbył się konkurs przyrodniczy, w którym uczestniczyło 216 dzieci.

Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Młodszą grupę reprezentowały Reniferki i Panterki - sześciolatki z Miejskiego Przedszkola w Lubawie oraz dzieci z klas pierwszych, starszą – trzecioklasiści. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą.



Dzieci rozpoznawały owoce za pomocą zmysłu smaku, wskazywały czynniki warunkujące rozwój rośliny, układały z puzzli ilustrację drzewa iglastego i liściastego oraz nazwały ich owoce, które poznawały dotykiem. Starsi uczniowie dobrze radzili sobie z grupowaniem ilustracji liści i owoców do nazw drzew leśnych, określaniem warstw lasu oraz przyporządkowaniem obrazków zamieszkujących je zwierząt. 



Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne na temat ,,Wiosenny las”. W nagrodę uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami i cukierkami. Organizatorkami konkursu były: R. Grochocka, A. Hejda, D. Liszewska i G. Ossowska.



SP Lubawa



Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages