Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Urodziny Liczby Pi w Zespole Szkół w Prątnicy

2017-03-24 08:00:00 (ost. akt: 2017-03-23 13:12:59)

Autor zdjęcia: ZS w Prątnicy

Uczniowie z Zespołu Szkół w Prątnicy świętowali urodziny Liczby PI. Z tej okazji wzięli oni udział w konkursach matematycznych, przygotowywali plakaty, z którymi wybrali się do mieszkańców Prątnicy.

Sześć drużyn odwiedziło sześć rodzin, chcąc opowiedzieć im o liczbie PI i jej święcie . Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o słynnej liczbie, zaprosili uczniów do domów, gdzie czekały na nich koperty z zadaniami matematycznymi. Uczniowie pod presją czasu, korzystając z gościnności mieszkańców rozwiązywali łamigłówki.

W tym czasie ich koledzy z klasy walczyli o punkty rozwiązując ciekawe zadania w szkole. Każda konkurencja była punktowana, na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Rywalizacja była zacięta, drużyny walczyły o zwycięstwo, w dogrywce wygrała klasa IIIA z gimnazjum.

Słuchając wrażeń po całym dniu, obserwując klasowe rywalizacje można uznać ten dzień za udany. Urodziny Liczby Pi zostały przygotowane i przeprowadzone razem z uczniami przez Anitę Grajewską i Wioletę Knitter przy wsparciu mieszkańców wsi Prątnica, którym składamy serdeczne podziękowania.

ZS Prątnica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages