Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Nietypowe lekcje historii i przyrody w szkole w Tuszewie

2017-03-23 12:12:00 (ost. akt: 2017-03-23 12:17:54)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w nietypowych lekcjach.

Była to lekcja przyrody w kl. IV poprowadzona przez myśliwych z Koła Łowieckiego Ryś z Lubawy. Panowie przypomnieli uczniom zasady obowiązujące w czasie pobytu w lesie oraz przedstawili różne gatunki zwierząt min. kuropatwy, bażanty, lisy, jenoty, dziki, muflony, sarny, daniele i jelenie. Całość oprawiona była w sygnały myśliwskie oraz odgłosy zwierząt.

Uczniowie kl. VI natomiast uczestniczyli w lekcji historii prowadzonej przez historyka z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – oddział w Gdańsku. Tematem lekcji opatrzonej prezentacją multimedialną był Holkaust.

Na podstawie materiałów źródłowych, fotografii oraz dokumentów fabularyzowanych uczniowie poznali fakty o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Uczestnicy zajęć poszerzyli swoje wiadomości o roli jaką odegrała Rada Pomocy Żydom „Żegota”, której przedstawicielami byli między innymi Irena Sendlerowa i Władysław Bartoszewski.

Poznając trudne i tragiczne fakty o Holokauście, uczniowie klasy szóstej realizują projekt, przygotowujący ich do udziału w akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile”.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages