Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Szymon Hołownia uświetnił akcję promocyjną Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych

2017-03-08 15:51:43 (ost. akt: 2017-03-08 15:56:20)

Autor zdjęcia: Nadesłane przez FRWiM

W piątek 3 marca, Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur zaprosiła do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie zainteresowanych rodziców oraz nauczycieli na wykład znanej z „Metody Dobrego Startu” prof. zw. dr hab.Marty Bogdanowicz. Jest to wybitna postać- psycholog kliniczny dziecięcy, profesor w Instytucie Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, założycielka, wieloletnia przewodnicząca, a obecnie wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji, była wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, członek polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, odznaczona Orderem Uśmiechu przyznawanym przez dzieci.

Podzieliła się ona z licznie zebranymi słuchaczami swoją pracą nad zjawiskiem ryzyka dysleksji, które dotyka uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. Profesor Bogdanowicz zwróciła szczególną uwagę na trafne rozpoznawanie objawów i szybką interwencję. Swój wykład przeplatała przykładami z własnych doświadczeń i lat pracy.

Uczestnicy w trakcie spotkania mogli skorzystać z kawiarenki, która serwowała kawę, herbatę i ciastka. Przez cały czas działało stoisko z publikacjami wydawnictwa Harmonia, gdzie można było nabyć również pozycje pani Bogdanowicz. Chętni mogli ustawić się w kolejce po wpis do książki oraz zdjęcie z zaproszonym gościem. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

W niedzielę, 5. marca w Pałacu w Mortęgach Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur przygotowała dla rodziców i dzieci z Lubawy oraz okolic akcję promującą nowo powstającą szkołę- Akademicki Zespół Placówek Oświatowych.

Pierwszym punktem programu było zaprezentowanie przez panią prezes Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur Joannę Długosz oraz panią dyrektor Elżbietę Glegołę oferty powstającej szkoły. Akademicki Zespół Placówek Oświatowych w skrócie AZPO to: żłobek, przedszkole, Akademicka Szkoła Podstawowa oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

Gościem specjalnym niedzielnego spotkania był Szymon Hołownia- polski dziennikarz, publicysta, autor wielu poczytnych książek, współprowadzący program „Mam talent!”. Jest on również założycielem Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka mających na celu organizowanie oraz niesienie pomocy osobom z biedniejszych regionów Afryki. Działalność tych fundacji była myślą przewodnią wystąpienia zaproszonego gościa. Podczas spotkania zainteresowani mogli zakupić jedne z najnowszych książek Szymona Hołowni:”36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, „Jak robić dobrze”, „Święci codziennego użytku”. Pieniądze ze sprzedaży książek w całości wspomogą działalność fundacji Szymona Hołowni. Każdy kto zakupił książkę mógł liczyć na wpis oraz zdjęcie z gościem.

Następnym punktem programu była degustacja zup przygotowanych przez Wiesława Mergalskiego. Poza smacznymi zupami serwowanymi przez właściciela lubawskiej „Karczmy nad Sandelą” każdy mógł zaspokoić pragnienie oraz poczęstować się ciastkiem w kawiarence.

Na wyższych kondygnacjach mortęskiego pałacu dzieci mogły uczestniczyć w pokazowych lekcjach języka angielskiego prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z eksperymentowania pełne niezwykłych reakcji chemicznych i wybuchów, zajęcia rytmiczne oraz podróż Magicznym Dywanem. Dzieci chętnie bawiły się też z członkami Bractwa Rycerskiego Zamku Lubawskiego. Podziwiały ówczesne stroje, zwłaszcza biżuterię.

Pracownicy Fundacji przez całą imprezę obsługiwali punkty informacyjne, gdzie zainteresowani rodzice mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące funkcjonowania nowej placówki. Na zakończenie spotkania nastąpiło losowanie nagród- pluszowych maskotek oraz zestawów klocków lego. Prezes Fundacji, Joanna Długosz dziękując wszystkim uczestnikom spotkania zaprosiła na następne, które odbędzie się w maju – już w budynku AZPO.

W.G., tekst i fot. FRWiM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages