Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Zimowy rajd pieszy STOLEMY 2017 z udziałem uczniów SP w Tuszewie

2017-03-01 12:41:12 (ost. akt: 2017-03-01 12:46:11)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie niejednokrotnie uczestniczyli w pieszych wycieczkach krajoznawczych organizowanych w ciągu roku szkolnego. Tym razem w uczestniczyli w XII Zimowym Rajdzie Pomorskiego PTTK STOLEMY 2017 w okolicach Pelplina. Organizatorem rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Gdański im. dr. Jerzego Szukalskiego oraz Klub Turystów Pieszych Bąbelki.

Impreza ta stanowiła ciekawą propozycję dla miłośników turystyki i krajoznawstwa. Organizatorzy przygotowali sześć ciekawych tras w tym trzy piesze, rowerową, narciarską i kajakową.

Wśród 150 uczestników rajdu znalazła się również pięcioosobowa grupa reprezentująca SP w Tuszewie oraz trzech absolwentów naszej szkoły, którzy zawsze chętnie uczestniczą w tego typu imprezach. Uczniowie naszej szkoły razem z opiekunem p. Jerzym Łukaszewiczem wybrali trasę pieszą, podczas której uczestniczyli w Grze Miejskiej zajmując III miejsce na podium. W ciągu 3 dni rajdu przeszli około 40 km. i zwiedzili wiele ciekawych historycznie i przyrodniczo miejsc. W Pelplinie podziwiali Katedrę, Stare Miasto oraz Muzeum Diecezjalne im. bpa Stanisława Wojciecha Okoniewskiego, w którym znajdują się zbiory sztuki gotyckiej oraz starodruki. Poza tym zwiedzili również Rejkowy - jedną z najstarszych osad pomorskich, Nową Cerkiew i znajdujący się w niej kościół pochodzący z XIV wieku, w podziemiach którego spoczywa Maciej Prądzyński – ostatni opat opactwa w Pelplinie. W Morzeszczynie ciekawą atrakcją było 3 metrowe biurko pełniące rolę wiaty przystankowej.

Nasi uczniowie już wielokrotnie uczestniczyli w tego typu rajdach zarówno zimą jak i latem. Bardzo chętnie biorą udział również w jednodniowych wycieczkach krajoznawczych połączonych z poszukiwaniem keszy. Jest to doskonały sposób na poznawanie kraju ojczystego i jego różnorodnych walorów. Te nietypowe w dzisiejszych czasach lekcje w terenie kształtują w naszych uczniach potrzebę obcowania z przyrodą, uczą ich dostrzegania wartości we własnej kulturze narodowej oraz pozwalają nabyć liczne umiejętności i sprawności w trakcie wędrówek. Elementem wychowawczym jest modelowanie określonego stylu wypoczynku i podróżowania, który ma ogromny wpływ na kształtowanie człowieka i przygotowanie go do życia w społeczeństwie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages