Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Szkoła Podstawowa w Lubawie świętowała 544 urodziny Mikołaja Kopernika

2017-02-17 14:38:44 (ost. akt: 2017-02-17 14:40:07)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Każdego roku Szkoła Podstawowa w Lubawie w szczególny, uroczysty sposób upamiętnia urodziny Mikołaja Kopernika. Święto Szkoły, które z tej okazji wspólnie organizują nauczyciele i uczniowie to czas na uhonorowanie patrona szkoły.

Tegoroczne świętowanie odbyło się w piątek, 17. lutego. Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły, uczniowie i liczne grono zaproszonych gości wspólnie świętowali. Kopernik urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu, jest autorytetem naukowym docenianym na całym świecie, godnym naśladowania i upamiętniania.

Wszystkich zebranych na Święcie Szkoły serdecznie przywitał dyrektor placówki, Mirosław Kowalczyk. Życzenia dla całej szkolnej społeczności przekazali przedstawiciele władz Lubawy: Stanisław Kieruzel - zastępca burmistrza, Jan Sarnowski - przewodniczący Rady Miasta i Sławomir Jamroży - kierownik Referatu Inwestycyjnego Urzędu Miasta Lubawa. Goście poinformowali o planowanych inwestycjach w 2017 i 2018 roku, dotyczącym modernizacji sali gimnastycznej i budynku lubawskiej podstawówki. Słowa życzeń w imieniu Przedszkoli Smefolandia i Bajkolandia przekazała też Ewelina Kowalkowska. W części artystycznej uczniowie zainscenizowali sceny, w których Mikołaj Kopernik był dyrektorem współczesnej SP w Lubawie. W inscenizację wpleciono scenki, prezentacje multimedialne i filmiki obrazujące działalność szkoły bogatą w rożne wydarzenia, konkursy i osiągnięcia. Warto wskazać na charakteryzację występujących i oprawę scenograficzną, w którą z pewnością włożono wiele pracy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages