Walentynkowy weekend "Akademików"

2017-02-16 09:21:09(ost. akt: 2017-02-16 09:22:49)

Autor zdjęcia: LAP

W sobotę "Akademicy" byli gospodarzami III Walentynkowego LAP Cup 2017. Turnieju był skierowany do piłkarzy z rocznika 2008 i młodszych, a wystąpiły po dwie drużyny Stomilu Olsztyn (żeńska i męska), Poncio Lidzbark Welski, Małego Jezioraka Iława i LAP.
Oto wyniki grupowe lubawian:
• gr. A, LAP I: Mały Jeziorak I 0:1, Stomil (chł.) 1:0, Poncio II 2:0; 2. miejsce;
• gr. B, LAP II: Mały Jeziorak I 0:5, Stomil (dz.) 0:1, Poncio I 1:1; 4. miejsce.
W ćwierćfinałach LAP I pokonało dziewczęta z Olsztyna 3:0 i awansowało do tzw. Ligi Mistrzów (o miejsca 1-4), a LAP II uległo męskiemu Stomilowi 0:4 i trafiło do tzw. Ligi Europy (o miejsca 5-8). Półfinał z udziałem "Jedynki" gospodarzy i Poncio zakończył się bezbramkowym remisem, a w rzutach karnych lepsi okazali się goście (3:2), co skutkowało walką o 3. miejsce. W tym meczu górą byli zawodnicy Małego Jezioraka I (1:0), więc LAP I przypadła 4. lokata. LAP II po "gospodarsku" uległ natomiast 0:2 Małemu Jeziorakowi II, następnie w karnych dziewczętom ze Stomilu (0:0, k. 0:2) i został sklasyfikowany na 8. pozycji. Turniej po triumfie 4:0 nad Poncio I wygrali chłopcy ze Stomilu Olsztyn.

Na osłodę po braku miejsca na podium naszym piłkarzom pozostał tytuł Najlepszego Bramkarza, który trafił do rąk Huberta Gęstwickiego (LAP I). Królem strzelców został Antek Kozłowski ze Stomilu, a Najlepszym Zawodnikiem gracz Poncio, Paweł Witkowski.
— Serdecznie dziękuję rodzicom naszych dzieciaków za ogromną pomoc w organizacji i przeprowadzeniu całego turnieju, a także za przygotowanie kawiarenki, z jak zwykle smacznymi wypiekami — powiedział Karol Malinowski, trener i jednocześnie wiceprezes klubu.

Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary i medale, a za osiągnięcia indywidualne statuetki. Młodym piłkarkom i piłkarzom wręczył je Marek Olejniczak, prezes Motoru Lubawa, który był współorganizatorem imprezy. Warto jeszcze dodać, że podczas zawodów kibicom i uczestnikom zaprezentowali się dwaj 14-letni piłkarze Motoru Lubawa, Kacper Sendlewski i Szymon Szymański, którzy niedawno zdobyli w Kaliszu Halowe Mistrzostwo Polski U-14.