Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Uczniowie z lubawskiej podstawówki po sportowym obozie w górach

2017-02-13 13:58:01 (ost. akt: 2017-02-13 14:01:26)

Autor zdjęcia: Beata Kozłowska

Klasa VI S ze Szkoły Podstawowej w Lubawie w drugim tygodniu ferii udała się na obóz sportowy do Białego Dunajca. Głównym zamierzeniem wyjazdu było ogólne przygotowanie fizyczne kształtowane podczas treningów w miejscowej sali gimnastycznej.

Na zgrupowanie wyjechało 21 uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie. Podczas marszobiegu po Dolinie Kościeliskiej uczniowie podziwiali piękno ośnieżonych górskich szczytów. Kto wie czy nie największą atrakcją była nauka i doskonalenie pod okiem instruktorów jazdy na nartach na jednym z górskich stoków „Czarny Dunajec”. Większość uczniów pierwszy raz miała kontakt z nartami, ale mimo to wszystkim udało się opanować podstawy techniki jazdy i zaliczyć udane zjazdy.Uczniowie mogli korzystać z basenów termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach. Nie lada atrakcją był wieczorny kulig połączony z ogniskiem i tradycyjnym pieczeniem kiełbasek zorganizowany przez miejscowych górali. 

Młodzi sportowcy mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Zakopanego, obejrzeć Wielką Krokiew oraz kościół na Krzeptówkach, a także mogli zakupić pamiątki na słynnych Krupówkach. Podczas tego wyjazdu mogli przeżyć wiele niezapomnianych chwil w gościnnym ośrodku kolonijno–wczasowym „GROŃ” w Białym Dunajcu.Zmęczeni treningiem, nieco zmarznięci i poobijani po wywrotkach na stoku narciarskim, ale pełni optymizmu, że włożony wysiłek przyniesie pozytywną energię i sportowe sukcesy, uczniowie powrócili do domów.Beata Kozłowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages