Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

"Akademicy" zwyciężyli przed własnymi kibicami

2016-12-06 11:39:04 (ost. akt: 2016-12-06 11:40:01)

Autor zdjęcia: LAP

Ponad 50 bramek padło w 27. meczach III Mikołajkowego "Szkłomal" LAP Cup dla rocznika 2006, który w minioną niedzielę odbył się w Lubawie. Jedyną niepokonaną drużyną turnieju była "Jedynka" Lubawskiej Akademii Piłkarskiej.

W pierwszej fazie turnieju 9 drużyn zostało podzielonych na 3 grupy. W zależności od zajmowanych miejsc zespoły dzielone były w kolejnych dwóch rundach zawodów.
W rozgrywce decydującej o miejscach 1-3 spotkały się ekipy Jezioraka Iława, dziewczęta ze Stomilu Olsztyn oraz LAP I, które wygrały swoje grupy w 2. fazie. Jak szybko zauważyli kibice, skład finałowej stawki był identyczny, jak na samym początku, gdyż los skojarzył te trzy drużyny już w gr. A. I taka sama była też kolejność końcowa, bowiem "Akademicy" wygrali swoje obydwa spotkania (3:0 ze Stomilem i 2:0 z Jeziorakiem, a w pierwszej fazie po 1:0) i zostali zwycięzcami III Mikołajkowego "Szkłomal" LAP Cup. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z Olsztyna, które wzięły rewanż za porażkę 0:1 w gr. A i wygrały z "Jeziorowcami" 1:0. Puchary i medale otrzymali nie tylko najlepsi, ale także wszystkie pozostałe drużyny, które skorzystały z zaproszenia Lubawskiej Akademii Piłkarskiej i przyjechały na turniej.
Podczas ceremonii dekoracji przyznano także nagrody indywidualne. Statuetka dla Najlepszego Strzelca trafiła w ręce Jakuba Majewskiego z Małego Jezioraka Iława (5 bramek), Najlepszym Bramkarzem został Julian Senkowski z LAP I (zero wpuszczonych goli), a tytuł dla Najlepszego Piłkarza powędrował do… wychowanki LAP, a obecnie zawodniczki Stomilu, Karoliny Taranowskiej.
Warto dodać, że w czasie trwania turnieju młodych piłkarzy odwiedzili nieco tylko od nich starsi gracze Motoru Lubawa - Adrian Zasuwa, Miłosz Olejniczak i Paweł Ewertowski - którzy opowiedzieli m.in. o swoim pobycie na testach w I-ligowym Stomilu Olsztyn. Na ogromne brawa tradycyjnie zasłużyli też Rodzice "Akademików", którzy dbali o podniebienia wszystkich kibiców odwiedzających halę OSiR.

Klasyfikacja końcowa
1. LAP I, 2. Stomil Olsztyn, 3. Jeziorak Iława, 4. Mały Jeziorak Iława, 5. Poncio Lidzbark Welski, 6. Juventus Academy Toruń, 7. LAP III, 8. CSiR Susz, 9. LAP II
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages