Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Recytowali wiersze podczas konkursu im. Teofila Ruczyńskiego

2016-12-05 10:49:53 (ost. akt: 2016-12-05 11:09:17)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Przez cały rok kalendarzowy Szkoła Podstawowa w Lubawie podejmowała różne działania związane z obchodami 800-lecia Ziemi Lubawskiej. W piątek, 2. grudnia uczniowie szkół miejskich i gminnych uczestniczyli w ostatnim zaplanowanym działaniu, a był to I Konkurs Recytatorski im. Teofila Ruczyńskiego „O wieczne pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie”.

Wzięło w nim udział 16 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i gminy Lubawa. Każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór wybrany spośród poezji lubawskich poetów: Teofila Ruczyńskiego, ks. Janusza Stanisława Pasierba i ks. Artura Szymczyka.

Komisja: Teresa Marchlewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Mariola Nagórska z Przedszkola Miejskiego i Aleksandra Majka ze Szkoły Podstawowej, wyłoniła zwycięzców:

• kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce – Katarzyna Treder – (kl. VI) ze Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie,
II miejsce – Oliwer Gorczyc – (kl. IV ) Szkoła Podstawowa w Lubawie,
III miejsce – Oliwia Jurkiewicz – (kl. V) Zespół Szkół w Sampławie, Kacper Kasprzycki – (kl. V) Szkoła Podstawowa w Lubawie,

• kategoria gimnazjum
I miejsce – Kamila Lubiewska – Zespół Szkół w Sampławie,
II miejsce – Antonina Kaczmar – Gimnazjum w Lubawie,
III miejsce – Weronika Ostrowska – Zespół Szkół w Sampławie.

Udział wzięli także
Błażej Chyrzyński, kl. IV i Damian Zieliński, kl. V ze Szkoły Podstawowej w Rumienicy, Paweł Nowacki, kl. V i Kamila Jankowska, kl. V z Zespołu Szkół w Sampławie, Barbara Krauzewicz, kl. VI i Weronika Paprocka, kl. VI z Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie, Marcelina Gryz, kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Lubawie, Anna Rolka, kl. I i Wiktoria Gamańska, kl. I z Gimnazjum w Lubawie.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, a ci, którzy zajęli pierwsze miejsca, wieczne pióra. Dyrektor szkoły, Mirosław Kowalczyk, wszystkich uczestników zapewnił, iż konkurs ten będzie się odbywać w szkole co roku, aby upowszechniać twórczość lubawskich poetów.

Wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów, serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages