Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Policjantka rozmawiała z uczniami o demoralizacji

2016-12-01 11:55:54 (ost. akt: 2016-12-01 09:57:46)

Autor zdjęcia: Policja

Odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne i grożącej im demoralizacji oraz zasadach właściwego zachowania w codziennych sytuacjach - to tematy spotkania policjantki z Lubawy z młodzieżą z Zespołu Szkół w Prątnicy.

Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich - to tematy, które poruszała policjantka z lubawskiego komisariatu podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Prątnicy.

Funkcjonariuszka zajmująca się tą tematyką - st. asp. Lucyna Kanicz - przedstawiła młodzieży najważniejsze zagadnienia dotyczące odpowiedzialności. Omówiła przy tym kategorie osób nieletnich i to za jakie czyny nieletni podlegają odpowiedzialności. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest demoralizacja oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej.

Uczniowie usłyszeli także o tym, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjantka podała liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często - z pozoru niewinne żarty - prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

W drugiej części spotkania, uczniowie obejrzeli film pt. „Życie jest jedno – to nie gra…” obrazujący losy trójki licealistów, którzy weszli w konflikt z prawem, wobec których sąd zastosował środki wychowawcze m.in. umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Przy tej okazji st. asp. Lucyna Kanicz dodała, że zaświadczenie o niekaralności jest jednym z dokumentów, który coraz częściej jest wymagany przez pracodawców na terenie Polski jak i po za jej granicami.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages